3x PUNK. Powrócili mimo śmierci członka zespołu

Autor: Redakcja 06/06/2015 10:08

Chodzi o formacje Inkwizycja, Dizel, a także Burek! Dobry Pies. Na kieleckiej scenie klubu Woor zagrają 19 czerwca. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 19.30.

Inkwizycja pochodzi z Krakowa, gdzie rozpoczęła swoją przygodę muzyczną już w 1989 roku. „Kapela powstała w zamierzchłych czasach, kiedy to chowając się przed dinozaurami wbiegli do jednej jaskini Żółw i Ex Pert. Było to 1-go kwietnia 1989 roku. Po chwili doszedł Marek. Było jeszcze kilka istotnych osób jak Świniak, Klaus, Cichy Bogdan i Beżowy. Każdy coś wniósł, pomógł i popychał z nami ten wózek” – czytamy na ich profilu Facebook.com.

Dużo młodsza jest ekipa Dizel. Jej urodziny przypadają na 2008 rok. To alternatywny projekt muzyczny, łączący punk'n'rolla i stoner rocka.

Na koniec Burek! Dobry Pies, czyli kolejny doświadczony zespół, który zagra w Kielcach. Ich początek sięga 1993 roku. Jednak historia tej grupy nie należy do kolorowych.

Po wieloletniej przerwie gitarzysta i wokalista Ryszard Pazur próbuje reaktywować zespół. Niestety kłopoty z narkotykami skutecznie uniemożliwiają mu to. W 2007 roku muzycy grupy NO Właśnie będący również fanami Burka wspólnie z Ryśkiem Pazurem reaktywują grupę. Rysiek coraz bardziej pogrążający się w narkotykowym nałogu, mimo wsparcia członków zespołu, nie za bardzo przykładał się do pracy.

Próby stworzenia repertuaru koncertowego przerwała tragiczna i dotąd niewyjaśniona tajemnicza śmierć Ryszarda Pazura. Został on znaleziony nieżywy w poczekalni na dworcu kolejowym w Kielcach w listopadzie 2007 roku. Zmarł w wieku 33 lat. W zespole zapada decyzja o kontynuowaniu działalności” – można zobaczyć na fanpage.

Kapela powróciła do życia w 2012 roku.