Człowiek orkiestra i słowacka grupa w Woorze

Autor: Redakcja 30/06/2015 11:40

Najpierw dwa słowa o osobie legitymującej się pseudonimem artystycznym „Bajzel”. To człowiek, który sam komponuje, sam pisze teksty, sam realizuje dźwięk i w końcu sam prezentuje swoje utwory. Wykorzystuje do tego sample perkusyjne i motywy gitarowe.

Sam tworzy kompleksową i nasyconą muzykę, brzmiąc jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie cztery płyty, które spotkały się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem zarówno słuchaczy jak i krytyków.

Następnie na scenie pojawi się Chiki Liki Tu-A ze Słowacji, który gra już od 18 lat. W tym czasie zdołali zrobić prawie 1000 koncertów w aż 15 krajach.

Pomimo wyraźnie niemainstreamowego profilu, zespół Chiki Liki Tu-A może poszczycić się trzykrotną nominacją do nagrody Aurel, tytułem drugiej najczęściej granej kapeli rockowej Słowacji nadanym przez alternatywną telewizję MusicBox oraz „Złotym Prostakiem” przyznanym przez Słowacką Akademię Humoru.

Dzięki intensywnym trasom koncertowym nie tylko na Słowacji, ale i za granicą (w Czechach, Niemczech, Macedonii, Wielkiej Brytanii, we Francji i na Węgrzech), Chiki Liki Tu-A zyskali renomę słowackiej grupy najczęściej występującej poza granicami kraju.

Koncert w Kielcach 6 listopada. Start o godzinie 20.

Cena: 15 zł.