„Wielki Ogień” zapłonął. „Kruki” na piedestale

Autor: Redakcja 13/07/2015 18:24

Jak podaje Krzysztof Krzak na łamach portalu wiadomosci24.pl, bezwzględną triumfatorką IX Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” została Paulina Lenda i towarzyszący jej zespół Kruki ze Świdnicy. Formacja zdobyła I nagrodę w wysokości 7 tysięcy złotych. Ponadto, laureaci konkursu w przyszłej edycji będą mogli wystąpić na deskach amfiteatru z pełnym repertuarem.

Co ciekawe, wokalistka znana z programu „Mam talent” zgarnęła również nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych za interpretację utworu Miry Kubasińskiej, a także wyróżnienie jury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festiwalu:
Część I
Część II

Portal wiadomosci24.pl pisze również na temat kieleckiej formacji Folya. Ekipa, która w poprzednim tygodniu wypuściła krążek „The Rising”, podczas ostrowieckiego festiwalu zdobyła II nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się stołeczna grupa Holic.

– Trochę szkoda, że jury nie doceniło zespołu Raspberry Hills z Bielska-Białej – komentuje Krzysztof Krzak.

Przyznano również indywidualne wyróżnienia dla najlepszych muzyków i wokalistów. Po 1 tysiąc złotych otrzymali: Paul Dabliu (gitarzysta z zespołu Limit Blues), Marek Skowron (perkusista grupy Raincoat ze Skarżyska-Kamiennej), Rafał Baka (basista z zespołu Folya), Łukasz Pietrzak i Eliza Sicińska (harmonijkarz i wokalistka krakowskiego zespołu Hot Tamales), Maciej Duniec (wokalista zespołu BiGQueens z Ostrowca Świętokrzyskiego).

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie wiadomosci24.pl.