O „Buncie” coraz głośniej. Mają podbić Polskę

Autor: Redakcja 16/07/2015 15:49

Mowa o Mateuszu Salacie, który w głównej mierze odpowiedzialny jest za to zamieszanie. W skład zespołu wchodzą ponadto Paweł Okła, Marcin Padusiński oraz Bartek Adamczyk. Każdy z nich zrobił w muzyce całkiem sporo, a teraz otwierają kolejny rozdział w swoim życiu.

Historia grupy Hook rozpoczęła się latem 2013 roku. Wtedy Salata postanowił odłożyć pałeczki perkusyjne formacji Red Bridge na bok i stworzyć nową kapelę, w której będzie frontmanem.

Wspólnie z Marcinem Michalczykiem, autorem tekstów, skomponował 3 utwory: Bunt, Kim Jesteś oraz Koniec Gry. Utwory zostały przygotowane niewiele ponad rok później i w takiej formie trafiły do kilku największych w kraju wytwórni fonograficznych. Tydzień później odezwał się wydawca z Wrocławia, który chciał podpisać z zespołem umowę.

W tym czasie do grupy dołączyli Marcin Padusiński z Red Bridge oraz Paweł Okła, który dotychczas działał z Bartkiem Adamczykiem w ramach Acoustic Experiment. W takim składzie Hook przystąpiło do kompletowania materiału na debiutancki krążek.

Tuż przed podpisaniem umowy z wrocławską wytwórnią, do Salaty zadzwonili tym razem z SP Records. Firma, która związana jest między innymi z Kultem czy Happysad, zaproponowała lepsze warunki współpracy. To zaowocowało podpisaniem kontraktu 6 listopada 2014 roku. Jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczęto sesję nagraniową 10 kawałków na debiutanckiego LP pod szyldem „Bunt”. Pięć z nich to produkcje całkowicie nowe, a pozostałe to nieco odświeżone utwory Red Bridge oraz Acoustic Experiment.

Premiera płyty odbędzie się jesienią 2015 roku. Natomiast już w piątek premiera klipu promującego nadchodzący album. Szczegóły znajdziecie na stronie RoCKonline.pl.

JUŻ JUTRO!!! Premiera naszego pierwszego teledysku do utworu BUNT. Klip został wykonany przez firmę KLINIKA WIZJI...

Posted by HOOK on 16 lipca 2015