Czy skorupa pęknie w Kielcach?

Autor: Albert Zimny 12/09/2015 14:32

Kapela powstała w małym miasteczku w województwie opolskim w 2004 roku. Dwa lata później muzycy nagrali demo, które otworzyło przed nimi świat koncertów. W 2010 ukazała się pierwsza płyta długogrająca Nutshell pod tytułem „Emocje”. Następne 365 dni przyniosły grupie sporo sukcesów na skalę krajową. Formacja wygrała m. in. konkurs organizowany przez Jurka Owsiaka i Fabrykę Zespołów pod nazwą „Pokaż swój teledysk” oraz wystąpiła na XVII przystanku Woodstock.

Wkrótce potem nastąpił rozpad zespołu oraz zawieszenie działalności na rok. W 2014 Nutshell z odnowionymi zasobami energii wznowił działalność. Pod bacznym okiem producenta muzycy zarejestrowali materiał na najnowszą płytę zatytułowaną „Blady róż”, która światło dzienne ujrzała w tym roku. Wkrótce potem kapela nawiązała współpracę z grupą Hunter i wyruszyła z nią we wspólną trasę koncertową.

Na scenie gwiazdę wieczoru wesprze Distorted Transmission, czyli kielecki band założony w 2012 roku. Kapelę tworzy czwórka chłopaków: Maciej, Adam, Mikołaj i Paweł. Muzycy mają na swoim koncie m.in. takie utwory jak: Mój cel, Miasto Grzechu, Don Simon.

Grupa Insomnia powstała w 2014 roku. Ich muzyka to neo psychodelic jazz. Obecnie formacja pracuje nad debiutanckim materiałem oraz nad występami na żywo.

Kielecki koncert Nutshell odbędzie się 24 października w klubie Woor. Start zaplanowano na godzinę 19:00. Bilety w cenie 10zł rezerwować można wysyłając maila na adres nutshell4ever@wp.pl z informacją o liczbie wejściówek, imieniem i nazwiskiem. W dniu występu koszt wstępu wzrośnie do 12zł.