Wschodząca gwiazda bluesa zawita do Kielc

Autor: Albert Zimny 28/10/2015 11:09

J.J. Band powstał z inicjatywy Jacka Jagusia w 2002 roku. Gitarzysta i wokalista brał udział w warsztatach bluesowych Blues nad Bobrem, na których to poznał harmonijkarza Bartka Łęczyckiego. Już od początku ich kariera usłana była sukcesami, wygrali m. in. festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Festiwal Muzyczny im. Ryszarda Riedla w Tychach. Rok później wydali debiutancki krążek „Good Day For The Blues”. W 2004 roku na światło dzienne wyszła płyta zatytułowana „Searchin’ For The Blues”. W latach 2004 i 2008 ukazały się ich dwa albumy live, na których uwieczniono występy w Ostrzeszowie i na Blues Colours Festiwal.

Muzycy byli wielokrotnie wyróżniani w wielu dziedzinach. Między innymi: najlepszy polski zespół bluesowy, najlepsza polska płyta bluesowa, gitarowa nadzieja roku 2004 czy najlepszy polski harmonijkarz.

Impreza odbędzie się 27 listopada o godzinie 19:00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Bilet w przedsprzedaży kosztować będzie 10zł, w dniu koncert 15zł, natomiast zespoły, które zgłosiły się do do przeglądu „Shemat” wchodzą za darmo.