VI sHemat na start. Pierwszy półfinał przed nami

Autor: Redakcja 08/12/2015 00:19

Kielecka Folya powstała w 2008 roku. Twórczość zespołu można określić jako fushion hardrocka i muzyki alternatywnej z domieszką innych gatunków muzycznych. Trio tworzą: wokalista i gitarzysta Kamil Wojtczak, basista Rafał Baka i perkusista Filip Ciuruś. W 2015 roku na rynku ukazała się debiutancka płyta Folyi „The Rising”. Całość promuje utwór Lovesong.

Arkadiusz Solarz to młody wokalista z Radomia. W swojej twórczości łączy rock, pop i funk. W 2015 roku zajął II miejsce w XVII konkursie piosenki „Scena dla Ciebie”. Do jego ulubionych wykonawców należą: Freddie Mercury, Michael Jackson, Adam Lambert, czy Kuba Badach. Podczas sHematu Arkadiusz Solarz wystąpi wraz ze swoim zespołem.

Numetolowy Monochrome pochodzi z Kielc. Jak piszą muzycy ich wizytówką są chore kompozycje oraz potężny łomot okraszony ogromną ilością megawatów. W skład Monochrome wchodzą: wokalista Radek „HellBoy” Kielch, gitarzysta Michał Wiatkowski, basista Aleksander „Sasza” Mazur i perkusista Ryszard „Rico” Krawczyk. Obecnie grupa skupia się na koncertach.

Na czele zespołu Kinematyka stoi wokalistka Joanna Popik. Grupa wywodzi się ze Starachowic. Swoją twórczość kapela opiera na dźwiękach klawiszy i dwóch gitarach okraszonych damskim wokalem.

Z sobotniego półfinału do finału jury zakwalifikuje jeden zespół. Natomiast publiczność wybierze laureata, który awansuje do Rundy Drugiej Szansy. Zostanie ona rozegrana 12 marca. Promocję do finału uzyska wtedy jedna kapela. Natomiast wielki finał będzie miał miejsce w czerwcu 2016 roku.

Początek sobotniego koncertu o godzinie 17. Wstęp wolny. Portal roCKonline.pl jest patronem medialnym VI Pałacykowego Przeglądu Zespołów „sHemat”.