Marcowe "Kwiaty" w stylu Farbenów

Autor: Redakcja 29/12/2015 13:06

Zespół zagra 19 marca w skarżyskim klubie Semafor. Szykuje się prawdziwie punkowe uderzenie.

Z okazji urodzin warto sięgnąć do historii grupy. Mianowicie Farben Lehre powstało w inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Poprzez trzydzieści lat pracy artystycznej formacja wydała jedenaście albumów studyjnych. Od samego początku swojej działalności kapela dużo koncertuje w kraju oraz za granicą. Wystąpili m.in. na Festiwalu w Jarocinie, czy Przystanku Woodstock. Do sukcesów mogą również zaliczyć koncerty podczas zagranicznych festiwali takich jak: Slavske-Rock-Fest oraz Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie.

Ich muzyka to głównie połączenie energetycznego punk rocka, szalonego reggae oraz muzyki alternatywnej. W 2004 roku Farben Lehre było głównym pomysłodawcą ogólnopolskiej trasy koncertowej Punku Reggae Live, która cieszyła się dużą popularnością. Ponadto zespół współpracował z wieloma znanymi muzykami, nagrywając wspólne utwory.

No cóż, któż z nas nie zna utworu: „Spodnie z GS-u” bądź podchodząc do egzaminu dojrzałości nie nucił pod nosem: „Hura, hura, dzisiaj matura…”

Wydarzenie zaplanowano na godzinę 20. Przed występem gwiazdy wieczoru zagra support, niestety nie mamy jeszcze szczegółowych informacji na ten temat.

Bilety w cenie 25 zł przed koncertem oraz 30 zł w dniu koncertu.