Finał sHematu za nami. Triumf uBota!

Autor: Bartek Osman 10/06/2013 17:01

To był naprawdę emocjonujący wieczór. Atmosferę finałowej odsłony sHematu czuć było już w momencie wejścia na teren Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Każdy z przybyłych gości dostał, bowiem specjalną kartkę, dzięki której mógł później zagłosować na najlepszy jego zdaniem zespół. Warto odnotować, że pomimo oczywistej rywalizacji (w końcu każdej formacji zależało na zwycięstwie) pomiędzy występującymi tego wieczora kapelami panowały naprawdę wzorowe relacje. Podczas przerw technicznych członkowie konkurencyjnych ekip niejednokrotnie pomagali sobie sprawnie złożyć oraz rozłożyć sprzęt sceniczny. Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli samych koncertów.

Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy sandomierskiej grupy Strzał w głowę. Podobnie jak każda kolejna formacja, mieli ok. 20 minut, aby przekonać jury oraz zgromadzoną publiczność, że to właśnie im należy się zwycięstwo w III edycji sHematu. Zespół zaprezentował się naprawdę z dobrej strony. Dali udane, energiczne show, w którym dominowały głównie dynamiczne kawałki.

Tuż po nich estradą zawładnęli członkowie kieleckiej formacji System32. Swoim występem (nie tak ekspresyjnym jak SWG) przyciągnęli do wspólnej zabawy pod sceną większą grupę fanów (a właściwie fanek) niż miało to miejsce w przypadku ich poprzedników.

Jako przedostatni tego wieczoru zaprezentowali się muzycy zespołu uBot. Pomimo kontrowersji, jakie wzbudzili wygrywając jeden z koncertów półfinałowych, trzeba przyznać, że ich niedzielne wystąpienie wolne było od jakichkolwiek błędów, wpadek oraz pomyłek. Zarówno rozplanowanie jak i wykonanie utworów i forma muzyków (choćby wokalistka grająca chwilami na gitarze, czy klawiszach) stały na najwyższym poziomie.

Ostatnim zespołem występującym tego dnia na terenie Domu Środowisk Twórczych był kielecki Beyond the Rules. Grupa nawet bez wokalisty zagrała porywający koncert. W ciągu blisko 30 minut nie zabrakło wielu niesamowitych gitarowych solówek, dudniących pochodów basowych jak i karkołomnych przejść na perkusji. Niestety, jak się miało okazać, nie wystarczyło to do zajęcia pierwszego miejsca.

Przypadło ono, bowiem formacji uBot, która zgarnęła również nagrodę publiczności. W związku z tym kielecka grupa nie tylko wzbogaciła się o 3 tysiące złotych, ale wystąpi także na scenie Domu Środowisk Twórczych 25 sierpnia br. dając pełny, nieograniczony już do 20 minut, koncert.

Należy wspomnieć w tym miejscu, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi zdecydowano się przyznać jedną, dodatkową nagrodę w postaci akcesoriów muzycznych. Otrzymała ją z rąk przewodniczącego jury, znanego muzyka Marka Raduli, grupa Beyond the Rules.

schemat-ubot

Zwycięzcy III Edycji Przeglądu sHemat - zespół uBot

Fot. palacykzielinskiego.pl