WoorStock czas zacząć! „Nie pozabijajcie się nawzajem”

Autor: Anna Staniek 25/07/2013 19:07

Całe wydarzenie rozpoczyna się nietypowo, bo jako pierwszy zagra Kielecki Punkt Widzenia. Pod tą nazwą kryje się dwóch dżentelmenów z serca województwa, czyli Dariusz „Smoku KPW” Borucki oraz Łukasz „Larkin z KR” Perlak. Przedstawiciele nurtu hip-hop nie obawiają się występu przed słuchaczami lubującymi się w cięższych brzmieniach: – Jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie! Nasze występy z żywymi instrumentami mają bardzo dużo z rocka. Na pewno damy sobie radę!

Kolejną formacją, która tego wieczoru pojawi się na kieleckiej scenie będzie Human Bazooka.

 Alan, czyli menadżer zespołu zapewnia: – Koncert na WoorStock jest dla nas ważnym wydarzeniem. Dawno nie graliśmy w Kielcach, czego bardzo nam brakuje. Tutaj zawsze było mnóstwo ludzi, którzy wiedzą do czego służą długie włosy. To nasze miasto, stąd pochodzi 3/4 zespołu. To tu zaczynaliśmy naszą przygodę z muzyką, chodziliśmy na pierwsze koncerty i jesteśmy dumni, że możemy teraz my grać naszą muzę dla was. Nasze oczekiwania względem tego giga, to przede wszystkim dobra zabawa w zacnym towarzystwie.

 Natomiast grupa Żółć podkreśla duże znaczenie, jakie ma dla nich występ na rodzimej, kieleckiej scenie: – Granie na lokalnych mini spędach ma w sobie tą iskierkę przaśnej (w pozytywnym sensie), szczerej radochy, która „X” lat temu powodowała, że chwyciliśmy za instrumenty muzyczne. Poza tym, fajnie będzie poznać ludzi i kapele z którymi aż głupio, że nie poznaliśmy się wcześniej. No i mamy nadzieję, że ludzie podejdą do naszej, przesiąkniętej nienawiścią i żółcią twórczości z dystansem. Tak, żeby nie pozabijali nas albo siebie nawzajem – dodają z uśmiechem.

Jeszcze w piątek przed świętokrzyską publicznością pojawi się formacja B’Boom Band. – Występ na Woorstocku będzie dla nas wyjątkowym wyzwaniem. Liczymy, że przybędzie jak najwięcej osób, a publiczność załapie nasz klimat. Natomiast imprezę uważamy za świetny pomysł. Zabawa na pewno będzie przednia! – zapowiada Karol Zembek, basista kieleckiej ekipy.

Kapelą, jaka zamknie pierwszy dzień WoorStocku będzie Azotox. W jej skład wchodzi: Piotr „Patela” Paszyński, Sylwek „Aleksanderek” Zimut, Jacek „Niunia” Podkowa, Arek „Ślepy” Zieliński oraz Kacper Klimala. Finał w punkowej odsłonie rodem z Ćmielowa.

Drugiego dnia pub Woor wcale nie zwalnia. Ale o tym już w kolejnym tekście.

Wstęp na dwa dni festiwalu to 10 zł. Piątkowa impreza rozpocznie się po godzinie 18.