Acoustic Experiment

Autor: Redakcja 19/06/2013 14:06

Muzycy przez ponad rok działali w Bazie Zbożowej, gdzie pracowali nad własnym materiałem. Trud się opłacił, bowiem pod koniec 2010 roku wystąpili po raz pierwszy przed publicznością. I to z powodzeniem – w Świętokrzyskim Konkursie Zespołów Muzycznych w Staszowie zajęli I miejsce.

W pierwszym kwartale 2011 roku Acoustic Experiment zarejestrowało 6 swoich utworów na płytę demo. Nagrania odbyły się w Stodoła Studio w Stąporkowie. Rok później kolejny sukces – kapela zajęła I miejsce w przeglądzie zespołów muzycznych SHEMAT, organizowanym przez Dom Środowisk Twórczych im. Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Pod koniec wakacji 2012 roku grupa została wybrana przez Radio Kielce jako reprezentant województwa świętokrzyskiego w ogólnopolskim plebiscycie „Przebojem na Antenę”, który odbywa się corocznie na festiwalu w Hajnówce.

Muzycy na swoim koncie mają występ na Red Bridge Rock Fest (24 sierpnia 2012 r.) oraz koncert w ramach imprezy "Tribute to Jimi Hendrix" w Ośrodku Kultury Ziemowit (17 października 2013 rok).

liniakk

Skład: Paweł Okła – wokal/gitara, Michał Powązka – gitara, Grzegorz Majcher – bas, Bartek Adamczyk – perkusja, Sławomir Fijałkowski – saksofon (gościnnie)

Miejscowość: Kielce

liniakk