Atom

Autor: Redakcja 22/10/2013 21:00

Punk rockowe uderzenie prosto z Kielc. Pomysł na wspólne granie zrodził się we wrześniu 2013 roku, jak zaznaczają sami muzycy – przy pizzy i piwie.

Właśnie w takich okolicznościach kilku dobrych kolegów postanowiło wspólnie pobawić się muzyką. Panowie zaczynali od coverów takich „wyjadaczy” jak KSU, Dezerter, Azotox, Awaria czy  The Analogs. Wzorując się na nich zaczęli tworzyć własne kawałki. 

W grudniu 2013 roku panowie po raz pierwszy zaprezentowali się na żywo i to w doborowym towarzystwie. W deskach kieleckiego klubu Woor wystąpili u boku SexBomby, natomiast dwa tygodnie później dzielili scenę z The Analogs. 

15 lutego 2014 mieli okazję zagrać dla ostrowieckiej publiczności, natomiast 14 marca wystąpili razem z grupą Azotox w klubie Platinum. Oprócz tego występowali także u boku KSU podczas kieleckich Juwenaliów w klubie Wspak.

Niestety, po kilku miesiącach wspólnego grania grupa zawiesiła swoją działalność. Przerwa trwała rok, jednak panowie ten czas wykorzystali na odświeżenie swojego składu. W wyniku zmian personalnych, jej szeregi zasilił nowy perkusista Paweł ,,Jamaha'' Janaszek. W odnowionym składzie powstały kolejne utwory: ,,Buntownik", ,,Face to Face", które Atom zaprezentował na żywo, m.in. 12 września 2015 roku (Woor), czy  28 listopada (Koncertowe Skorpionalia). 

Obecnie panowie pracują nad debiutancką płytą oraz planują kolejne koncerty.

 

Skład: Bercik – wokal, Witek – gitara solowa/wokal, Mat – gitara rytmiczna, Banan – bas/wokal Jamaha – perkusja

Miejscowość: Kielce