FireFlower

Autor: Redakcja 20/04/2013 15:10

Jest to niewątpliwie jeden z czynników, który sprawił, że na pierwsze sukcesy kielczanie nie musieli zbyt długo czekać. Już w 2009 r. otrzymali nie tylko wyróżnienie na przeglądzie rockowym Czysty akord, ale także zostali laureatami Świętokrzyskiej Nagrody Muzycznej „Scyzoryk” w kategorii rock/metal. Pod koniec tego samego roku ukazała się także pierwsza Ep’ka zespołu.

Kolejny, 2010 rok, nadal był niezwykle pomyślny dla kieleckiej formacji. FireFlower byli finalistami wielu konkursów m. in. Rock na Murawie, Rock May Festiwal, Piecowisko. Po raz drugi z rzędu zdobyli także nagrodę „Scyzoryk”.  Rok 2011 okazał się być dla zespołu bardzo pracowity. Oprócz występów na żywo, grupa zajęta była rejestracją materiału na swój debiutancki album zatytułowany „Welcome”, którego premiera przypadła na 2012 r. Longplay spotkał się z wieloma pozytywnymi ocenami. Wojciech Kałuża tak pisał o nim na łamach Metal Hammera: (…) spójny, solidnie wyprodukowany album z materiałem utrzymanym w większości na ponadprzeciętnym, a czasem na bardzo dobrym poziomie.

Płytę docenili także fani. Dzięki ich głosom, FireFlower w 2012 r. mógł po raz trzeci w historii cieszyć się z powodu otrzymania nagrody „Scyzoryk” tym razem w kategorii płyta.

liniakk
Skład: Justyna Jaszczyk – wokal, Kuba Bądel – gitara, Tomasz Jasiewicz – gitara, Jacek Aniołek – bas, Piotr Mondzik – perkusja

Miejscowość: Kielce

liniakk