II półfinał VI Shemat. Aversja melduje się w finale

Autor: Maciej Wadowski 11/01/2016 22:48

Za nami drugi półfinał VI Pałacykowego Przeglądu Shemat. W finale do zespołu Folya po decyzji jury dołączyła Aversja. Natomiast do rundy drugiej szansy, dzięki głosom publiczności awansowała grupa Howling Scar.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Aversja. Byliśmy świadkami występu, gdzieś z pogranicza przedstawienia teatralnego i normalnego koncertu. Zespół od pierwszej do ostatniej minuty zbudował umiejętne muzyczne show, współgrające z niesamowicie mocnym wokalem Emilii Penkali.

Występ kolejnej kapeli, czyli Howling Scar należał do gatunku tych cięższych. Panowie zaserwowali występ, gdzie w tle było słychać wiele inspiracji dokonaniami takich zespołów jak: Iron Maiden, czy Dream Theater. Howling Scar udało się wciągnąć także do wspólnej zabawy publiczność.

Nieco inaczej zaprezentowała się grupa Stip. Zespół pokazał jak umiejętnie połączyć gitarowe granie z elektroniką. Wszystko osłodziła sympatyczna wokalistka o imieniu Agnieszka.

Lżej zagrała ostatnia z kapel. Mowa o kieleckim zespole Miasto Nocą. Ich muzyka była bliska poprockowej stylistyce z dość luźnymi tekstami.

Decyzją jury do finału awansowała Aversja. W rundzie drugiej szansy za sprawą głosów publiczności znalazło się Howling Scar. III półfinał VI Pałacykowego Przeglądu Shemat odbędzie się 20 lutego. Zmierzą się w nim zespoły: Pakt, Sound Rash, Carnival Hearse i Authority.