Happysad

Autor: Redakcja 31/05/2013 20:37

Rock regresywny? Alternatywny? SKA? Nie łatwo jednoznacznie skonkretyzować charakter twórczości realizowanej przez grupę Happysad. Pewne jest, że muzyka ekipy ze Skarżysko-Kamiennej przyciąga jak magnes.

'

Ale trzeba zacząć od początku, czyli od 2001 roku, kiedy to w województwie świętokrzyskim powstała kapela złożona z muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Zgranie i doświadczenie zaprocentowało już trzy lata później. Wtedy został wydany krążek „Wszystko jedno”, jaki zawojował ogólnopolską scenę muzyczną. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock uznał wydawnictwo Happysad za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W 2005 roku nie mniejszą popularność zyskała płyta „Podróże z i pod prąd”. Po raz kolejny prostota muzyczna okazała się objawieniem dla całej Polski. Tym większym zaskoczeniem była dla wszystkich „Nieprzygoda”, czyli rozbudowana muzycznie psychodela, jaka na bok zepchnęła energetyczne mocne brzmienie. Powrotem do starych klimatów było „Mów mi dobrze” z 2009 roku. Dyskografię zespołu zamyka „Ciepło/Zimno” wydane trzy lata później. 

liniakk

Skład: Jakub „Quka” Kawalec – śpiew/gitara/teksty, Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński – gitara/śpiew,  Artur „Artour” Telka – gitara basowa, Jarosław „Dubin” Dubiński – perkusja

Miejscowość: Skarżysko-Kamienna

liniakk