HOOK

Autor: Redakcja 16/07/2015 16:02

Dwa lata istnieli w absolutnej tajemnicy, dopiero teraz postanowili uchylić rąbka tajemnicy. Od kilku dni krążą po internecie, a już w piątek pokażą światu swój debiutancki teledysk. Chociaż muzycy tej grupy w rzeczywistości niewiele mają wspólnego z debiutem.

'

Mowa o Mateuszu Salacie, który w głównej mierze odpowiedzialny jest za to zamieszanie. W skład zespołu wchodzą ponadto Paweł Okła, Marcin Padusiński oraz Bartek Adamczyk. Każdy z nich zrobił w muzyce całkiem sporo, a teraz otwierają kolejny rozdział w swoim życiu.

Historia grupy Hook rozpoczęła się latem 2013 roku. Wtedy Salata postanowił odłożyć pałeczki perkusyjne formacji Red Bridge na bok i stworzyć nową kapelę, w której będzie frontmanem.

Wspólnie z Marcinem Michalczykiem, autorem tekstów, skomponował 3 utwory: Bunt, Kim Jesteś oraz Koniec Gry. Utwory zostały przygotowane niewiele ponad rok później i w takiej formie trafiły do kilku największych w kraju wytwórni fonograficznych. Tydzień później odezwał się wydawca z Wrocławia, który chciał podpisać z zespołem umowę.

W tym czasie do grupy dołączyli Marcin Padusiński z Red Bridge oraz Paweł Okła, który dotychczas działał z Bartkiem Adamczykiem w ramach Acoustic Experiment. W takim składzie Hook przystąpiło do kompletowania materiału na debiutancki krążek.

Tuż przed podpisaniem umowy z wrocławską wytwórnią, do Salaty zadzwonili tym razem z SP Records. Firma, która związana jest między innymi z Kultem czy Happysad, zaproponowała lepsze warunki współpracy. To zaowocowało podpisaniem kontraktu 6 listopada 2014 roku. Jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczęto sesję nagraniową 10 kawałków na debiutanckiego LP pod szyldem „Bunt”. Pięć z nich to produkcje całkowicie nowe, a pozostałe to nieco odświeżone utwory Red Bridge oraz Acoustic Experiment.

Nazwa zespołu, którą wymyślił Mateusz Salata, jest angielskim terminem muzycznym oznaczającym fragment tekstu, muzyki, harmonii bądź rytmu w piosence, który najbardziej przyciąga uwagę słuchacza. W Polsce taki fragment określa się po niemiecku: schlagwort.

liniakk

Skład: Mateusz Salata – wokal/gitara, Paweł Okła – gitara elektryczna, Marcin Padusiński – gitara basowa, Bartek Adamczyk – perkusja

Miejscowość: Kielce

liniakk