Jelonek

Autor: Redakcja 20/04/2013 15:55

Michał Jelonek należy do grona najpopularniejszych kieleckich artystów. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach współpracował, jako muzyk sesyjny z takimi wykonawcami jak Closterkeller, De Press, Kasa, Łzy, Mafia, Perfect, Szwagierkolaska, Wilki, Maryla Rodowicz, Wojciech Gąsowski czy Stan Borys. Był również członkiem kieleckiej grupy Ankh.

'

Od 1995 r. skrzypek występuje z formacją Orkiestra Dni Naszych, a w 2002 roku nawiązał współpracę z heavy metalowym zespołem Hunter, z którym nagrał następujące płyty: „Medeis” (2003 r.), „T.E.L.I…” (2005 r.), „HellWood” (2009 r.) oraz „Królestwo” (2012 r.). Jelonek nie zaniedbuje jednak kariery solowej. W 2007 r. ukazał się jego debiutancki album zatytułowany po prostu „Jelonek”. Na kolejną płytę, fanom artysty przyszło czekać aż cztery lata, kiedy to do sklepów w całym kraju trafił longplay „Revenge”.

Kielecki skrzypek wygrał wiele konkursów i festiwali m. in. Jarocin ’93. Jest także rekordzistą wśród laureatów „Złotego Bączka” – statuetki przyznawanej za najlepszy koncert odbywający się podczas Przystanku Woodstock. Nagrodę zdobył aż czterokrotnie: w 1995 r. i 1996 r., jako członek zespołu Ankh, w 2004 r. wraz z grupą Hunter, a także solowo w 2010 r. Występ na popularnym „Woodstocku” został profesjonalnie zarejestrowany i następnie wydany, jako pierwsze oficjalne wydawnictwo DVD w dorobku artysty. Natomiast rok 2009 przyniósł Jelonkowi triumf w plebiscycie Świętokrzyskie Nagrody Muzyczne „Scyzoryki” w kategorii wykonawca instrumentalista.

Obecnie skrzypek skupia się głównie na koncertowaniu w miastach całej Polski.
liniakk
Miejscowość: Kielce

liniakk