Nonsakrum

Autor: Redakcja 28/04/2013 20:28

Nonsakrum to zespół założony przez trójkę przyjaciół na studiach wiosną 2003 roku. Pierwszy publiczny występ ekipa zaliczyła dopiero 2005 roku. W pierwszych latach działalności grywali w różnych stylach – jak piszą „co im akurat podchodziło”.

'

Wkrótce po pierwszym występie rozszerzyli skład o kolejnego gitarzystę. Niedługo potem ukazało się demo zespołu, zatytułowane „Tu, czyli gdzie?”. Dwa lata później ukazała się kolejna EP-ka kapeli – „To właśnie wy”. Chłopaki wyróżniają się głębokimi tekstami, zahaczającymi o rozległe tematy. W utworach poruszają wyjątkowo rozległe kwestie – od promocji antyfaszyzmu do promowania ochrony praw zwierząt. Teksty wyróżniają się również mocą nie tylko przekazu ale i bezkompromisowością – Zabijaj i daj zabijać, czy Lepiej służyć w piekle to tylko nieliczne z przykładów dość mocnych, kontrowersyjnych tytułów.

Nonsakrum to weteran sceny w Kielcach – 10-letni staż pozwolił na poznanie grupy przez fanów, a samym muzykom zapisał się setkami koncertów w całym kraju. Gatunek formacji nie jest jasno sklasyfikowany – kapela oscyluje pomiędzy hard-core, a death metalem.

liniakk

Skład: Szymon – gitara i chórek, Mateusz – wokal, Daniel – gitara basowa, Hubert – perkusja

Miejscowość: Kielce

liniakk