UZI

Autor: Redakcja 21/04/2013 21:35

Gdyby dziś istnieli, mieliby na karku już ponad dwie dekady działalności artystycznej. UZI to konecki akcent na świętokrzyskiej mapie rockowej, który dobrze zapisał się w pamięci lokalnej publiczności. Zespół powstał w 1992 roku i… rozpadł się po czterech latach.

'

Formacja została reaktywowana już w 1997 roku. Wtedy też do składu dołączyli Maciej Lisowski oraz Marcin Turno. Pierwszym krążkiem w dorobku UZI było „Uzupełnienie Zapomnianych Idei” – hard rockowe demo składające się z siedmiu utworów. Dwa lata później do składu dołączył Marcin Jasiński. Dzięki nowemu gitarzyście, Zbigniew Bukowiecki mógł zrezygnować z gry na tym instrumencie i całkowicie poświęcić się partiom wokalnym. W kolejnych latach grupa dorobiła się jeszcze trzech wydawnictw. 

W pierwszych latach XXI wieku kapela zaprzestała swoją działalność. UZI wróciło na scenę dopiero w 2012 roku. – Tylko na ten jeden koncert wznowili swoją działalność prawie po dekadzie milczenia. (…) Godzinny występ UZI, w którym  zespół przypomniał utwory ze swojego repertuaru publiczność, a szczególnie fani przyjęli znakomicie, bo wracały im wspomnienia miłych chwil swojej młodości, jakie przeżywali na koncertach – czytamy w archiwalnym wydaniu gazety „Tygodnik Konecki”. 

liniakk

Skład: Zbigniew Bukowiecki – wokal, Marcin Turno – perkusja, Paweł Korzekwa – gitara, Marcin Janiszewski – gitara, Maciej Lisowski – bas

Miejscowość: Końskie

liniakk