Będzie srogo. Folk Metal Night po raz pierwszy w Kielcach

Autor: Redakcja 10/04/2016 18:00

Szykuje się porządny rozpierdól w nadchodzącą sobotę w kieleckim klubie Woor. W lokalu przy Placu Wolności odbędzie się pierwsza edycja Folk Metal Night. O odpowiednią ilość decybeli zadbają aż cztery kapele: Runika, Morhana, Livermorium i Aether.

Runika to zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.

Grupa Morhana wykonuje folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.

Kapela Livermorium została utworzona w 2011 roku w Kędzierzynie-Koźlu przez grupę przyjaciół, których wspólną pasją jest muzyka - rozumiana bardzo szeroko. Twórczość zespołu jest ukierunkowana na folk metal. Livermorium nie ogranicza się jednak tylko do jednego stylu gry, ale także stara się luźno łączyć elementy różnych gatunków tak, aby ukazać różnorodność zainteresowań i inspiracji członków zespołu w sposób bardzo przystępny. 

Grający melodeath/folk Aether powstał w Łodzi. Swoją muzyką chwalą Odyna i starają się przerwać wszechobecną dominację thrashu w swoim mieście. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun.

Folk Metal Night odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w kieleckim klubie Woor. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19:00. Bilety kosztują: 15 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.