Lao Che powróci do Kielc w nietypowe miejsce

Autor: Redakcja 25/05/2016 19:26

W październiku czeka nas niesamowity koncert. Do Kielc zawita najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju, czyli Lao Che. Tym razem Spięty wraz z kolegami wystąpi w… Filharmonii Świętokrzyskiej.

Płocka formacja powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady, w którym jednym z bohaterów był Lao Che (Stary Che).

Kapela ma na swoim koncie siedem albumów. W marcu zeszłego roku odbyła się premiera najnowszego wydawnictwa Lao Che „Dzieciom”. Krążek błyskawicznie odniósł sukces i dostał miano Złotej Płyty. Z płyty pochodzą takie utwory jak: Tu, Wojenka, czy dwie części Bajki o Misiu. W ostatnim czasie krążek dostał nagrodę Fryderyka za album roku w kategorii rock.

Skład Lao Che tworzą: Mariusz "Denat" Denst - sampler, animacja, Hubert "Spięty" Dobaczewski - śpiew, gitara rytmiczna, Michał "Dimon" Jastrzębski - perkusja, Filip "Wieża" Różański - instrumenty klawiszowe, Rafał "Rysiek" Borycki - gitara basowa i Maciek "Trocki" Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne.

Lao Che wystąpi w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej w niedzielę 23 października. Początek koncertu o godz. 19. Bilety kosztują: 60/70 zł. Wejściówki można kupić na portalu TikcetPro.