Kulisy przełożenia finału sHematu

Autor: Bartosz Osman 06/06/2016 21:13

Przełożenie sobotniego finału VI edycji Pałacykowego Przeglądu Zespołów sHemat odbiło się szerokim echem w kieleckim światku muzyki rockowej. W ciągu ostatnich godzin nagromadziło się sporo pytań i wątpliwości, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić całą sytuację. Zacznijmy, więc od początku…

Niemiłe złego początki

W piątek rano, gdy wycofał się pierwszy finalista – Sound Rash, jeszcze nic nie zapowiadało późniejszych komplikacji. Panie oraz Wojtek podjęli decyzję o zawieszeniu działalności ze względu na problemy zdrowotne wokalistki grupy. Wiadomo, zdrowie jest najważniejsze, a finał z trzema ekipami mógł odbyć się bez przeszkód, co potwierdził nam w rozmowie przedstawiciel Pałacyku -  Andrzej Konopacki.

„Well… That escalated quickly!”

Prawdziwy problem pojawił się dopiero w piątek wieczorem, gdy Konopacki odebrał telefon od grupy Folya. Jak się okazało chłopaki wygrali przegląd zespołów w Giżycku i w nagrodę mieli wystąpić następnego dnia festiwalu przed całkiem sporą publicznością. W związku w tym zmuszeni byli zrezygnować z udziału w sHemacie. Na dokładkę jednym z gitarzystów kapeli Folya jest Michał Niedzielski, który podobną rolę sprawuje (aktualnie - sprawował) w formacji Authority – kolejnym finaliście kieleckiego przeglądu. W tym momencie Pałacyk Zielińskiego znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i każda decyzja wydawała się zła.

Mniejsze zło

Opcje były dwie:

1 – finał odbywa się zgodnie z planem - grają Aversja oraz Authority w okrojonym składzie;

2 – finał zostaje przełożony na inny termin.

Za pierwszą przemawiała prosta logika: „Folya wybrała inny przegląd? Nie ma sprawy. Ich wybór. Mamy dwa zespoły, gramy dalej”. Pytanie tylko jaki sens ma finał, gdzie o wygranej nie decydują występy, a obecność lub nieobecność?

Druga możliwość rozwiązywała powyższy problem jednak w pewien sposób była krzywdzącą dla ekip gotowych do gry już w sobotę.

Jak wiemy zdecydowano się na tę drugą opcję i finał odbędzie się ostatecznie w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 19. Czy ta decyzja była słuszna? Na to pytanie już musicie odpowiedzieć sobie sami.