Metalcore w Woorze

Autor: Redakcja 10/09/2013 07:47

Start imprezy w prawdziwym metalcorowym wydaniu przypada na 28 września o godzinie 20. Miejscem docelowym dla fanów cięższych brzmień będzie kielecki klub Woor.

Jenna Eight powstało jeszcze w 2009 roku. „(…) Udało nam się wykreować gatunek, który trafia w gusta muzyczne każdego z nas. Na co dzień nie słuchamy tylko mocnej muzyki ale też trance’u , hip-hopu i popu. Wypadkową z tego można znaleźć w naszej muzyce, w której łączymy metalcore z elektronicznymi samplami – dzięki temu śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy pierwszym zespołem w Polsce grającym taki styl muzyczny” – możemy przeczytać na ich oficjalnym „fanpage”.

Kolejną kapelą, jaka zagra na deskach Woora jest Eden Farewell z Nowego Targu. Grupa powstała w wakacje 2007 roku, natomiast trzy lata później wydała swój pierwszy album pt. „Eden Farewell”. Ich ostatnim dokonaniem muzycznym jest wydanie płyty „Visions” w lipcu tego roku.

Captain Grave to już odejście od metalcore. Ekipa z Oświęcimia specjalizuje się w muzyce rockowej, w której nie obce jest charakterystyczne surowe brzmienie. Ich atutami są dynamiczny ruch sceniczny, dbałość o szczegóły w wykonaniu całego seta, jak i brzmienie.

Na scenie nie zabraknie również przedstawicieli świętokrzyskiej muzyki. Ta będzie reprezentowana przez Dark Days rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Obecnie formacja jest na etapie tworzenia swojej debiutanckiej EP.

Szczegóły wydarzenia.