„Stars” w Starachowicach

Autor: Redakcja 06/07/2016 14:42

Bo jak inaczej można nazwać kapelę, która od wielu lat święci triumfy na ogólnopolskiej scenie muzycznej, przyciąga tłumy, wciąż tworzy i rozpala coraz to młodsze pokolenia do czerwoności? Gwiazdą sierpniowego wieczoru w Starachowicach będzie grupa Happysad.

To jednak nie wszystko, bo obok ekipy wywodzącej się ze Skarżysko-Kamiennej na scenie pojawi się także inny świętokrzyski zespół, Lorein.

Koncert odbędzie się 28 sierpnia na starachowickim Rynku. Wstęp bezpłatny. Początek o godzinie 19.

Przypomnijmy, że Happysad powstało w 2001 roku. Zgranie i doświadczenie muzyków zaprocentowało już trzy lata później. Wtedy został wydany krążek „Wszystko jedno”, jaki zawojował ogólnopolską scenę muzyczną. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock uznał wydawnictwo Happysad za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.  W 2005 roku nie mniejszą popularność zyskała płyta „Podróże z i pod prąd”.

Po raz kolejny prostota muzyczna okazała się objawieniem dla całej Polski. Tym większym zaskoczeniem była dla wszystkich „Nieprzygoda”, czyli rozbudowana muzycznie psychodela, jaka na bok zepchnęła energetyczne mocne brzmienie. Powrotem do starych klimatów było „Mów mi dobrze” z 2009 roku. Dyskografię zespołu zamyka „Ciepło/Zimno” wydane w 2012 roku oraz „Jakby nie było jutra” z 2014.