Kabanos. Poproszę bardzo

Autor: Redakcja 01/10/2016 12:58

Nie ma co pisać rozbudowanego wstępu. W niedzielę 9 października progi kieleckiego Woora odwiedzi ponownie zespół Kabanos. Cienka sucha kiełbasa pewnie znowu zgotuje nam maksymalny roz…dól.

Kabanos powstał w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenona Danona (teraz Kupatasy) i Zbyszka Szajbnera. Panowie w początkach swojej działalności śpiewali do wyciętych pokładów z muzyki takich grup jak: System of a Down, Limp Bizkit, czy Faith No More. Utwory cechowały się absurdalnymi tekstami i cytatami z filmów Stanisława Barei.

Kabanos bez większych problemów zapełnia kluby muzyczne w naszym kraju. Kapela zdobyła w sierpniu 2013 roku Złotego Bączka na Przystanku Woodstock. Natomiast rok później zespół na festiwalu organizowanym przez Jurka Owsiaka zagrał najdłuższy w swojej karierze koncert. Panowie przebywali na scenie 2 godziny i 55 minut. We wrześniu 2015 roku na rynku ukazał się ostatni jak do tej pory album Kabanosa „Balonowy album”.

Przed Kabanosem w Kielcach wystąpi zespół Venflon.

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19. Drzwi Woora zostaną otwarte sześćdziesiąt minut wcześniej. Bilety kosztują: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).