Polsko-brytyjski projekt na świętokrzyskiej scenie

Autor: Redakcja 09/11/2016 12:21

Walijczyk z małą grupką Polaków przyjadą do Sandomierza zrobić Show. – Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło – tłumaczą dość lakonicznie.

The Underground Man to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie. Gafyn Davies (wokal, gitara) jest Walijczykiem, który przyjechał do Polski w 2010 roku. Towarzyszy mu Dorota Turkiewicz grająca na instrumentach klawiszowych, a także Darek Hanaj pełniący funkcję perkusisty. Przybyli, żeby nagrać krążek „Broken romance”. Potem nastała przerwa, by zejść się w 2014 roku. Skład uzupełnił basista Radek Barszcz. 

W minionym 2015 roku grupa zagrała ok. 30 koncertów w całej Polsce, w tym jeden w Berlinie. Na swoim koncie mają także zwycięstwo w Orlen Warsaw Maraton, koncert finałowy w studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz transmisję live w Trójce w audycji Offsesja Piotra Stelmacha.  Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem. 

Koncert zespołu The Underground Man organizuje Sandomierskie Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w klubie Lapidarium już 11 listopada. Start o godzinie 20.00. Bilety można kupić za 10 złotych tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.