Dobre granie ze świętokrzyskim pierwiastkiem? Wkrótce premiera

Autor: Redakcja 01/12/2016 07:50

Charakterystyczne brzmienie, znany współproducent oraz trzy kawałki, które już wkrótce za zadanie będą miały porwać publiczność w całej Polsce. Taka oto definicja składa się na mini album zespołu Anotherland. Ten już niedługo ujrzy światło dzienne.

Całość ma trwać nie więcej, jak 15 minut. Utwory Globalizacja, Nasycenie oraz Wyruszam sam wpisują się w kanon szeroko pojętej muzyki hard rockowej. Ciekawego brzmienia nadaje całości postać Damiana Biernackiego, znanego wszystkim jako basista grupy Kabanos, który w tym projekcie objawił się jako realizator i współproducent.

EP-ka „Wyruszasz sam” grupy Anotherland zostanie opublikowana wraz z teledyskiem już 4 grudnia. Będzie ona dostępna nie tylko na nośniku fizycznym, ale również w dystrybucji cyfrowej, między innymi poprzez Apple Music, Dezzer, a także Spotify.

Grupa Anotherland powstała w 2012 roku. Formacja w części wywodzi się z Końskich. Jak sami o sobie piszą: „Różne są źródła inspiracji, z których czerpiemy. Dzięki temu, naturalnym biegiem rzeczy zespół stara się kształtować, wypracowywać własny charakter brzmieniowy będący wypadkową inspirujących skład gatunków”.

Dali tego dowód w 2014 roku wydając debiutancką EP-kę zatytułowaną „Nibyświat”. Natomiast w następnym roku swą premierę miał pierwszy teledysk zespołu nagrany do utworu pt. Nierzeczywistość.

Pomimo stosunkowo krótkiego okresu istnienia formacji, kapela do tej pory zdążyła już dzielić scenę z takimi zespołami jak: Acid Drinkers, KABANOS, Mama Selita, Thy Disease, Happysad, Andrzej Nowak i Złe Psy, Sebastian Riedel i CREE, Perfect, OCN.

Patronem medialnym wydawnictwa jest portal Rockonline.pl.