Mała zmiana planów

Autor: Maria Jaskot 15/12/2016 11:12

Koncert zespołu Turbo w Sandomierzu został przeniesiony z Centrum Rekreacji do Lapidarium pod Ratuszem. Powodem są dane przedsprzedaży biletów oraz troska organizatora o wysoką jakość imprezy.

Legendarna grupa 15 grudnia wystąpi w Sandomierzu po raz pierwszy. Koncert odbędzie się w ramach trasy „Back To The Past Tour”. Usłyszymy wszystkie kawałki z wydanego trzydzieści lat temu popularnego albumu „Kawaleria Szatana”. Dodatkowo na scenie zobaczymy gościa specjalnego trasy, Internal Quiet, oraz Strzygę.

Turbo jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych kapel sceny heavy metalowej. Funkcjonuje od 1980 roku. Gdy na światło dzienne wyszła „Kawaleria Szatana” nastąpił niewątpliwy zwrot w ich karierze. Zaczęli być stawiani na równi z ekipami formatu Helloween czy Running Wild. Za pochlebnymi recenzjami posypała się masa koncertów poza granicami kraju. Łącznie z Katem i TSA zostali okrzyknięci „wielką trójcą” polskiego metalu.

Internal Quiet to mieszanka hard rocka i heavy metalu. Udział w festiwalu „Summer Dying Loud” w 2012 roku umożliwił im dotarcie do szerszej publiczności. Podczas występu zespół spotkał się z pozytywnym odbiorem przez widownię. Do tej pory dzielili scenę m.in. z Virgin Snatch, Turbo, Hunter i Riverside. Jesienią 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta „When The Rain Comes Down”.

Strzyga powstała w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Kujawy i Pawła Kosmali. W 2015 roku wydali demo „Gniew Arkony”, zaś aktualnie są w trakcie nagrywania debiutanckiego albumu. „Koncepcja zespołu ma na celu łączenie fascynacji pradawnymi religiami pogańskimi i kulturą przedchrześcijańskich ludów europejskich z szybkimi riffami speed metalowymi.” – czytamy na fanpageu zespołu.

Start: 19.00. Miejsce: Lapidarium. Bilety: 35/45 zł.