Syn legendy Budki Suflera poprowadzi w Kielcach warsztaty

Autor: Redakcja 10/04/2017 10:04

Jest współtwórcą zespołu Bracia i jednym z najbardziej uznanych gitarzystów w Polsce. Wojciech Cugowski najpierw sam podszkoli młodych adeptów "wiosła", by później dać koncert w hali przy ul. Żytniej.

22. kwietnia zapowiada się ciekawą datą w muzycznym kalendarzu Kielc. Do stolicy województwa przyjedzie rodzina Cugowskich, aby promować wydany w zeszłym roku krążek pod nazwą "Zaklęty krąg". Z Wojciechem Cugowskim spotkać się będzie już można jednak wcześniej. Poprowadzi on warsztaty, będące II edycją cyklu "Imperium Gwiazd", wydarzenia organizowanego przez Centrum Muzyki EMPIRE. Gościem I edycji był w zeszłym roku inny wirtuoz gitary, Jacek Królik.

Spotkanie będzie mieć charakter kameralny – do rozdysponowania jest jedynie 20 wejściówek w cenie 120 złotych. Udział w nim mogą wziąć zarówno osoby zaawansowane w grze na gitarze, jak i te początkujące. Ze względu na formę spotkania, każdy z uczestników będzie mieć możliwość nawiązania bliższej muzycznej relacji z artystą, zadawania pytań, wymiany spostrzeżeń.

Obok "Kuźni Muzycznej", która rokrocznie zrzesza na warsztatach wielu uznanych muzyków polskiej sceny rozrywkowej, "Imperium Gwiazd" jest równie ciekawym wydarzeniem, oferującym możliwość obcowania z artystą o imponującym dorobku muzycznym. – Istotne jest, aby nie uczynić tego spotkania jakimś spędem dla mas, gdzie jeden gitarzysta trąca "wiosłem" drugiego, gdzie siedzą w przeraźliwym ścisku, jest ich stu i nie wynoszą z warsztatów nic poza iluzją nabytej wiedzy – mówi Artur Wiśniewski, właściciel EMPIRE. – Mamy do dyspozycji wiele pomieszczeń, można by było zaprosić 50 gości, pytanie tylko, kto by na tym skorzystał – dodaje.

Początek warsztatów o godz. 11:00. Bilety rezerwować można pod numerem telefonu 665 526 433. Cena – 120 złotych.

LINK DO WYDARZENIA

Fot. Zija Pióro