Hołd dla Hendrixa

Autor: Redakcja 02/10/2013 21:23

Udział w przeglądzie wziąć mogą zarówno zespoły jak i instrumentaliści oraz wokaliści. Chęć uczestnictwa w „Tribute to Jimi” można zgłaszać osobiście w Ośrodku Kultury „Ziemowit” albo poprzez wiadomość e-mail na jeden z wybranych adresów: aqustic.xperment@gmail.com lub ziemowit@zameczek-kielce.pl.

Termin składania wniosków upływa w piątek 4 października!

Dodatkowo organizatorzy imprezy zachęcają wszystkich uczestników przeglądu do przygotowania własnych aranżacji utworów Jimiego.

Koncert finałowy „Tribute to Jimi" odbędzie się 17 października o godzinie 18. Obok występów będzie można podziwiać także wystawy "Opakowanie muzyki" oraz "Plakat muzyczny Mirosława Pasińskiego".

Przypomnijmy, że Jimi Hendrix uważany jest powszechnie za najwybitniejszego gitarzystę wszechczasów. Z grupami The Jimi Hendrix Experience oraz Band of Gypsys wystąpił na kultowych już festiwalach Monterey Pop Festival w 1967 roku oraz Woodstock w roku 1969. Hendrix jest również twórcą takich hitów jak Purple Haze, Foxy Lady, Little Wing, The Wind Cries Mary, Fire, czy Crosstown Traffic. Dodatkowo Jimi spopularyzował słynny efekt gitarowy wah wah, a do silnej inspiracji jego muzyką przyznają się gitarzyści pokroju Kirka Hammetta z Metalliki czy Slasha.