Duży festiwal (w końcu!) w Kielcach

Autor: Maciej Urban 10/06/2017 14:13

Nie ma najmniejszych wątpliwości – jeżeli ta impreza się odbędzie, stanie się ewenementem. Pełną parą idą przygotowania Masscode Plener Festival – wydarzenia, jakie będzie mogło zobaczyć nawet 20 tysięcy osób.

Na obecnym etapie wiadomo, że impreza rozpocznie się 1 września, ma trwać dwa dni, obejmie powierzchnię 10 tys. metrów kwadratowych Kieleckiego Centrum Biznesu (dawny Exbud), gdzie zlokalizowane zostaną aż trzy sceny. Goście festiwalu nie tylko posłuchają muzyki, ale również skorzystają z oferty foodtrucków, czy dodatkowych atrakcji artystycznych.

Jednak to muzyka ma być głównym punktem imprezy. – Przyjadą do nas pierwszoligowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej – wyjawia Maksymilian Materna, organizator. W obecnej chwili line-up Masscode tworzą między innymi Brodka, Kortez, Łąki Łan, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, czy Krzysztof Zalewski.

– Artyści zostali dobrani na podstawie mainstreamu, jaki w Polsce obowiązuje. Obserwujemy ruchy na scenie muzycznej. Te nazwiska ze sobą współgrają i dają szanse powodzenia festiwalu. Ich nośność jest naprawdę duża i nie mówimy o polubieniach na Facebooku, a o tym, co się dzieje na koncertach. To goście dużych polskich i zagranicznych imprez. To stali bywalcy Męskiego Grania, Open’era czy innych rządzących polską sceną – zaznacza Materna.

Oficjalnym hasłem wydarzenia jest „Festiwal dla miasta od kielczan”, co ma być odpowiedzią na próby przeniesienia festiwalu opolskiego do stolicy województwa świętokrzyskiego. – Ona nigdy nie była tworzona przez kielczan i nie odbywała się w naszym mieście – komentuje Materna.

– Wyrażam ogromne nadzieje na, nie wsparcie, ale przychylność władz miasta. Jeżeli nie przychylność, to przynajmniej nie utrudnianie procesów wiążących się z uzyskaniem pozwoleń na organizację imprezy masowej, jak również koncesji na sprzedaż alkoholu. Apelujemy, by przy okazji imprez kulturalnych spory polityczne odstawić na bok. Ten festiwal ma służyć mieszkańcom miasta, a nie być polem do rozgrywek personalnych i politycznych – zaznacza organizator wydarzenia, którego relacje z zarządzającymi miastem Kielce... nie należą do najłatwiejszych.

Co ważne, do wsparcia festiwalu mogą włączyć się kieleccy biznesmeni oraz przedsiębiorcy, którzy dostrzegają sens promocji swojej marki poprzez wydarzenie planowane na początek września. – Liczę, że wspólnie będziemy w stanie zbudować coś, co przetrwa lata – mówi Materna.

Ruszyła już sprzedaż biletów na Masscode Plener Festival. Można je kupić między innymi TUTAJ. Pierwsza pula kosztuje 59 złotych za wstęp jednodniowy i 109 złotych za dwa dni imprezy.