MetalTunelcore

Autor: Anna Staniek 04/10/2013 08:27

Pierwsza z nich, Fireball to formacja pochodząca z Łodzi. Obecnie występują w składzie: Mateusz Drećka (wokal), Miłosz Pawęta i Michał Borowski (gitara), Paweł Kowalczyk (bas) oraz Artur Żurek (perkusja).

Kolejnym składem, która wystąpi w Tunelu będzie Vague Stories, założona w 2012 roku. Członkowie kapeli to: Marcin „Maroin” Dąbrowski (wokal), Adam „Wafel” Wójcik i Filip Jurczak (gitara), Kylu Trash (bas) oraz Patryk „Pat” Heindrich (perkusja).

Gospodarzem imprezy będzie kielecka grupa Żółć. Została ona założona w 2011 roku, a tworzy ją czterech muzyków: Mateusz, Bamse, Pepek i Fliper. To właśnie wokalista kapeli, Mateusz opowiedział nam o zbliżającym się koncercie. – W Tunelu odbędzie się gig dwóch wschodzących gwiazd polskiej sceny metalcorowej. Mowa tutaj o grupach Fireball i Vague Stories. Zespoły może nie tak znane, jak Jenna Eight, ani nie posiadające jeszcze stażu Eden Farewell, ale już ostro szturmujące polskie i zagraniczne sceny, piwnice i parkiety. W roli gospodarza wystąpi formacja Żółć, będąca lekką odskocznią od metalcorowych dźwięków.

Początek imprezy przypada na godzinę 19. Wstęp: 10 złotych.