Made in England: Cosmic Ninja - Groove(s) który napędza zespół

Autor: Grzesiek Ksel 10/09/2017 14:44

 

Jak sami piszą o sobie (…)  Cosmic Ninja urodził się z naszej wzajemnej miłości i pragnienia, aby połączyć najlepsze elementy muzyki elektronicznej i rockowej, wykorzystując pozytywną energię i emocje obecne w obydwu gatunkach w celu stworzenia oryginalnego i zróżnicowanego dźwięku.

Pierwszy raz usłyszałem Cosmic Ninja gdy po nagraniu materiału w Phantom DS music studio (więcej tutaj) pokazali światu klip do jednego z nagranych tam numerów – „Redefine”. Pochodzą z Bristolu, gdzie ponoć jedna osoba na cztery jest muzykiem :). W ich muzyce czuć fascynację brytyjską muzyką The Prodigy, Skunk Anansie czy Faithless.


Groove(s) który napędza ten zespół

Dźwięki ich muzyki emanują pozytywnymi wibracjami. Żeńskie partie wokalne przechodzą od spokojnego wokalu do rapowania. Męskie świetnie uzupełnią główny głos zespołu. Dużym plusem jest to, że grają z żywym bębniarzem. Tak naprawdę jest to jeden z najlepszych bębniarzy jakich widziałem na żywo znany pod pseudonimem Duke Grooves. Jego gra wraz z basem napędza cały ten band. Gitara podkreśla klimat a momentami daje czystą rockową moc. Cosmic Ninja znani są też z własnej wersji numeru „Bulls On Parade”- Rage Against The Machine.Fot. Igor Tylek Photography


Światło i energia

Oglądając koncerty czy klipy zespołu widzimy, że faktycznie pozytywna energia jest obecna na scenie. Ważną rzeczą podczas występów na żywo jest strona wizualna. Są utrzymane w ciemnej konwencji a pojawiające się światła służą głownie do podkreślenia odpowiedniego momentu. Jest to spektakl dźwięku i światła, który mocno oddziałuje na publiczność.źródło: facebook Cosmic Ninja fanpage


Brytyjski klimat

Czasami pierwsze sekundy numeru mówią Ci, że to jest brytyjskie granie. Tak też jest w tym przypadku. Mają swój klimat niezależnie od rodzaju wykonywanej muzyki. Z drugiej strony Cosmic Ninja jest niewątpliwie zespołem wartym uwagi. Na swój sposób oryginalny i ciekawy. Jeśli ktoś lubi Skunk Anansie czy The Prodigy na pewno znajdzie coś dla siebie. A może ktoś zorganizuje ich koncert w Kielcach?. Myślę, że warto.


Video:

 

 

 

 

 

więcej na temat zespołu:

www.facebook.com/cosmicninjaband

www.cosmicninja.co.uk