Antologia Nowego Rocka

Autor: Redakcja 01/03/2018 21:14

Już jutro 2 marca w kolejnej odsłonie Antologii Nowego Rocka wystąpią 3 zespoły. Jak zwykle wszystko odbywa się na Bazie Zbożowej a transmisja w necie: http://tvsports.pl/index.php/live Polecamy.

 

CRANK THE TUNES
Opole

Crank The Tunes to jak mówi nazwa skrajnie mocne rozgrzane do czerwoności dźwięki, charakter, emocje i cios. To kumulacja trzech sprawnie szyjących gitarzystów, solidnego klimatycznego basu i przemyślanych progresyjnych bębnów. Wokalnie 4 głosy w tym dwóch braci proponują mieszankę melodii, agresji, subtelności i emocjonalnego zaangażowania. Sekcja rytmiczna ujawnia drugie dno naszej muzyki, bas niebanalny, bębny zaskakują i atakują, gitary wypluwają z siebie mięcho, solówki wiercą dziurę w głowie ale i w sercu często chwytając mocą za emocje. Do tego tygla dodajemy gratis mega zaangażowanie, chemię, normalność i poczucie humoru... Obecnie masterujemy demówkę złożoną z 7 numerów której produkcją, mixem i wydaniem zajmuje się członek bandu Krisu w jego opolskim studio.

https://www.facebook.com/pg/CrankTheTunesOfficial/about/?ref=page_internal

https://soundcloud.com/krzysztof-krisu/crank-the-tunes-konstrukcja-ep-see-desctiption


SUCK MY GLOVE
Opole/Oleśnica

Suck My Glove to kapela, która powstała z trzech zróżnicowanych muzycznie frontów: 
Progresywnego perkusisty Krisa, punkowego basmana Potoka i New metalowo-akustycznego gitarzysty Harego.
I tak oto tworzymy niezastąpiony pień zespołu, z którym od 2015 roku wystartowaliśmy z tworzeniem i odnawianiem materiału.
Zawsze od tego czasu hamowani przez brak odpowiedniego basity, trafiając na tego jedynego - Po toka uruchomiliśmy ciąg zdarzeń przyczynowo-skutkowych, prowadzących do stworzenia DEMO. Cechuje nas niesamowita energia i szczerość wypowiedzi, a na dodatek wesoły charakter i dystans do siebie. Muzyka którą tworzymy to kompilacja ponad 20-sto letnich doświadczeń i osłuchaniu się z wieloma nurtami muzycznymi. W zespole panuje zasada "nie uznaje się pustych przebiegów" stąd oprócz instrumentów w rękach, każdy dostał mikrofon oraz możliwość wyśpiewania swojej parti.

https://www.facebook.com/pg/sck.my.glove.official/about/?ref=page_internal

https://soundcloud.com/krzysztof-krisu/suck-my-glove-demo-ep


VIS MAIOR
Hrubieszów

Zespół powstał w Hrubieszowie w 2012r. Gatunki muzyczne jakimi można nas określić to Metal Alternatywny, Nu Metal, Metalcore, Pop Rock. W lutym wydajemy debiutancki album pt. "Septima" na którym znajdzie się 7 utworów.

https://www.facebook.com/pg/VisMaiorBand/about/?ref=page_internal