Proxima Centauri

Autor: Redakcja 14/05/2018 21:51

 

Proxima Centauri to moje autorskie dzieło. Czyli muzyka, którą skomponowałem na przestrzeni parunastu lat - mówi Marek Zapała, na co dzień gitarzysta Miryam. Utwory są utrzymane głównie w stylu symfonik i power metal, które wraz z neoklasycznym rockiem są Markowi najbliższe. Inspiracje to takie zespoły jak: Rhapsody, Malmsteen, Nightwish, Kamelot, Sonata Arctica, Stratovarius, Helloween, Pathfinder, muzyka klasyczna Bacha i Mozarta a także muzyka filmowa: Zimmer, Horner, Weber.

Wszystkie pomysły tworzy na gitarze. Komponuje wszystkie partie instrumentów (bas, keybord, strings, ewentualnie inne) oprócz perkusji, która powstaje w sekwencerze. To wszystko zostaje zapisane w programie w postaci pliku midi, gdzie później po podstawieniu instrumentów vst na każdą ścieżkę i dograniu żywych gitar miksuje w programie DAW.

- Od jakiegoś czasu z marnym skutkiem szukam w Kielcach i okolicach ludzi chętnych do grania czy też komponowania podobnych rzeczy. Mojej muzyce przydałyby się fajne teksty i konkretny wokal a także czujący podobny klimat muzycy (bas, keyboard, perkusja). Jeśli ktoś ma chęć dołączyć do takiego projektu to zapraszam. Tel. kontaktowy: 889 353 075 Marek.

 

Tymczasem zapraszamy do odsłuchania Proxima Centauri:

https://www.facebook.com/proximacentauriCK/app/2405167945/