Świętokrzyskie kapele na VI Rockowym Graniu

Autor: Redakcja 09/10/2013 22:43

Nasz region reprezentować będą także: Black Fog (Ostrowiec Św.), Pos Mortem, Potatos i Schizofrenia (wszystkie z Ćmielowa). Podczas imprezy nie zabraknie również formacji z województwa mazowieckiego. Zagrają: grupa Na Zewnątrz, Diablop, Kultura Wieku Atomowego.

Azotox powstał pod koniec 1990 roku w Ćmielowie. Na jego koncie znalazły się dwa wydawnictwa: „Znaki Naszej Wiary” oraz „Prowokacja”. Ich utwory Punkowiec, a także Nietolerancja z drugiego krążka znalazły się na składance punkowych numerów „Płyta Punkowa”. Zimą 2011 roku doszło do reaktywacji ekipy Azotox, która niemalże od razu zagrała kilka ciekawych koncertów w Krakowie, Lipsku, Lublinie, Kielcach, czy Ostrowcu Świętokrzyskim.

Natomiast Post Mortem został założony na początku sierpnia 2013 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale obecnie odbywa próby w Ćmielowskim Domu Kultury. Formacja wykonuje muzykę łączącą różne gatunki heavy metalu.

Opisy pozostałych kapel znaleźć można w „wydarzeniu” na Facebook.com. Impreza odbędzie się w niedzielę (13.10.2013) w miejscowości Lipsko. Zespoły zagrają w tamtejszym Centrum Kultury. Początek o godzinie 15.