Czy są w tym kły? Sprawdziliśmy!

Autor: Redakcja 25/02/2019 12:17

Jak to mawiają … cudze chwalicie, swego nie znacie… Pewnego styczniowego wieczora otrzymałem smsa z linkiem do bliżej nie określonych materiałów. Materiały te okazały się odsłuchem pewnego albumu. Przesłuchałem. Ok. Zaintrygował mnie.

Poszukałem informacji na temat tego projektu. Okazało się, że ów materiał to debiutancka płyta „Szczerzenie” odbiła się dość szerokim echem w środowisku. Zyskała duże grono fanów, przychylność krytyków nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Ten enigmatyczny projekt pochodzi  z… Województwa Kłysogórskiego. KŁY.

Początki zespołu sięgają roku 1997 co myślę, że jest po części prawdą. Trzy osobowy projekt zaistniał na rynku muzycznym w 2017 roku intrygującym demem Taran – Gai wydanym przez Torvus Records. Dystrybucją zajęli się ludzie z Pagan Pecords. Album inspirowany cyklem książek „Saga o Ludziach Lodu”. Na demo składa się 7 numerów w szeroko pojętej konwencji black metalu.Z początkiem marca 2018 roku zespół KŁY podpisał kontrakt z Pagan Records. Efektem współpracy z wytwórnią jest debiutancki album „Szczerzenie”, nagrywany w studio Czyściec. Za realizacje odpowiadał  Michał "Nihil" Kuźniak (Furia). Klimatyczne wokale, przemyślane linie melodyczne. Dopracowane partie gitary i wszelkie wstawki do utworów sprawia to, że album tworzy spójną całość. Odrobina grozy i psychodeli. Dobre jebnięcie. Jak to ktoś napisał (…)Ryje beret, ale ma klimat! Polecamy.