Percival Schuttenbach

Autor: Redakcja 27/08/2019 10:50

Percival Schuttenbach – czołówka polskiego folk-metalu – żywiołowe połączenie rodzimej kultury z mocnymi brzmieniami, niesamowite koncertowe show oraz oryginalne instrumentarium. Zespół tworzony jest przez charyzmatyczną dwójkę liderów: wiolonczelistkę i wokalistkę Katarzynę Bromirską oraz gitarzystę Mikołaja Rybackiego.

Grupa ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów takich jak koncerty przed Marylinem Mansonem i Paradise Lost czy Arkona i Korpiklaani, jak również współpracę przy soundtracku do gry „The Witcher 3: Wild Hunt”. Ten skazany na sukces skład ma na koncie 5 albumów, w tym album „Strzyga” wydany przez Sony Music Entertainment.Percival Wild Hunt to niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival – współtwórców muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, wielokrotnie nagradzanych (m.in. MocArt 2015 razem z Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim), mających na swoim koncie koncerty w całej Europie i na świecie.

 

Od 4 do 19 października odbędzie się trasa koncertowa Percival Wild Hunt. Jest to niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival – współtwórców muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, wielokrotnie nagradzanych (m.in. MocArt 2015 razem z Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim), mających na swoim koncie koncerty w całej Europie i na świecie. Podczas WILDHUNT LIVE zespół prezentuje utwory wykorzystane w grze, doskonale znane każdemu fanowi gry Wiedźmin, w większości w ich pierwotnej, oryginalnej, stworzonej przez siebie wersji z towarzyszeniem przygotowanych specjalnie na potrzeby spektaklu projekcji zawierających fragmenty gry i niepublikowane nigdzie indziej materiały video, oraz wspaniałego oświetlenia i niesamowitych popisów taneczno-akrobatycznych. Wszystko to okraszone pięknymi strojami i scenografią nawiązującą do klimatu gry Wiedźmin.

Przedstawienie WILD HUNT LIVE zdobyło mnóstwo pozytywnych recenzji, zarówno wśród dziennikarzy jak i słuchaczy, którzy zachwyceni spektaklem nierzadko decydowali się na jego obejrzenie po kilka razy. Jest to gratka nie tylko dla fanów gier komputerowych, ale także dla wszystkich miłośników pięknej muzyki, wspaniałych głosów, ciekawego instrumentarium, tańca oraz klimatów folk i fantasy.

04.10 - KRAKÓW - Kijów Centrum
05.10 - WARSZAWA - Palladium
11.10 - POZNAŃ - CK Zamek
12.10 - WROCŁAW - A2
19.10 - GDAŃSK - B90

Natomiast pomiędzy 25 października a 30 listopada zespół będzie obchodził 10 lecie pierwszego wydania "Reakcji Pogańskiej". W związku z tym, postanowili po raz pierwszy zagrać wszystkie z zawartych na niej utworów na żywo. Przewidują także szereg urozmaiceń dla owej trasy.

25.10 - WARSZAWA - Proxima
26.10 - LUBLIN - Klub Graffiti
15.11 - WROCŁAW - Stary Klasztor
16.11 - POZNAŃ – Klub u Bazyla
22.11 - BIELSKO-BIAŁA - RUDEBOY CLUB
23.11 - KRAKÓW - Klub Zaścianek
29.11 - ŁÓDŹ - Scenografiaa
30.11 - GDYNIA - Klub Muzyczny Ucho