Killswitch Engage ponownie zawitaja do naszego kraju !

Autor: Redakcja 05/10/2019 14:41

Killswitch Engage, zespół nominowany do nagrody Grammy, którego hard rockowe płyty zostały pokryte Złotem, 16 sierpnia nakładem Sony Music Entertainment wydał swój ósmy album „Atonement”

Istotnie „Atonement” jest rezultatem trudnych i burzliwych ostatnich dwóch lat. KsE zaczął tworzyć pomysły na nowy album już w 2017 roku. Zespół nagrał większość materiału oddzielnie. Niestety w trakcie prac nad albumem wokalista Leach musiał poddać się operacji gardła, która zakończyła się trzymiesięcznym okresem rekonwalescencji artysty. Zespół ostatecznie wydał album, który jest dowodem ich niezaprzeczalnego dziedzictwa jako jednego z najdłużej działających zespołów ostatnich dwóch dekad.

Ogłosili swoją główną trasę po Europie, która rozpocznie się 14 października w Norwitch (Wielka Brytania) i potrwa do 10 listopada.
Podczas pięciotygodniowego tournée zagrają koncerty w 21 miastach w 10 krajach. Wcześniej KsE spędzi lato na trasie w Ameryce z zespołem Clutch.

Rok 2019 to kolejny punkt zwrotny. Kwintet — Adam Dutkiewicz [gitara], Joel Stroetzel [gitara], Mike D'Antonio [bass], Justin Foley [perkusja] oraz Jesse Leach [wokal] – wyostrzą każdą stronę swojego charakterystycznego brzmienia na albumie „Atonement” po raz pierwszy we współpracy z Metal Blade. Wizja, która ich połączyła dwie dekady temu krystalizuje się jak nigdy dotąd o czym świadczy ich pierwszy singiel „Unleashed”.

Gośćmi na trasie będą Revocation oraz TENSIDE

Revocation pochodzący z Bostonu, Massachusetts, znany ze swojego stylu - technicaldeath metal.
Grupa wydała swój ostatni siódmy album„The Outer Ones” za pośrednictwem, Metal Blade, w sierpniu zeszłego roku.


Drugi z gości na trasie to niemiecki metalowy zespół TENSIDE. Grupa pochodząca z Monachium wydała dotychczas sześć albumów w tym ostatni longplay„Convergence”, a także występowała przed zespołem Trivium podczas trzech koncertów w Europie tego lata.

Kiedy: 4 listopada 2019
Gdzie: Klub Stodoła, Warszawa
Bilety: LiveNation.pl