Sebadoh w Warszawie

Autor: Redakcja 08/01/2020 18:34

Minęło już sześć lat odkąd Sebadoh wydał swoją ostatnią płytę, dlatego też premiera dziewiątego
albumu „Act Surprised”, wydaje się być nieco opóźniona.

Tak naprawdę jest to dość szybkie tempo jak na legendy lo-fi indie rocka. W końcu między wydanym w 2013 roku „Defend Yourself”, a jego poprzednikiem „The Sebadoh” była 14-letnia przerwa, więc tak naprawdę 6 lat to nic. Poza tym trio -Lou Barlow, Jason Loewenstein i Bob D’Amico – ma całkiem dobry powód. „Lou jest zawsze porywany przez grupę Dinosaur Jr. na te zabawne emocjonujące rock’n’rollowe trasy na wyższym poziomie”, śmieje się Loewenstein, „więc w momencie kiedy go odzyskaliśmy musimy na nowo rozpalić ogień”.

To  właśnie   zrobiło   trio   nagrywając   15   nowych   utworów   z   Justinem   Pizzoferrato,   twórcą odpowiedzialnym za wiele albumów Dinosaur Jr. Nagrania stworzone w Sonelab w Easthampton w Massachusetts   oznaczały   zmianę   w   podejściu   do   zespołu,   który   nie   tylko   sam   wyprodukował poprzednią płytę, ale także poświęcił trochę więcej czasu niż zwykle na jej ukończenie. Podejście Loewenstein’a jest podobne, ale jego piosenki są bardziej niespokojne, co jest odzwierciedleniem odczuwanego   niepokoju,   który   można   usłyszeć   w   postrzępionych,   ciężkich   basach   „Stunned” 
i „Battery”. To coś, co, jak mówi, jest potęgowane przez czasy zaawansowanych technologii, zwłaszcza rosnącą dominację telefonów komórkowych i Internetu w naszym codziennym życiu. W tym temacie „Act   Surprised”   to   ważny   album   na   współczesne   czasy.   Chociaż   zachowuje  kwintesencję charakterystycznych cech, które zdefiniowały Sebadoh w ciągu niezwykłej 30-letniej kariery, jest to również płyta, która rzuca nowe światło na zespół, odświeżając go i odkrywając nowe kierunki z najlepszym co zespół ma do zaoferowania.

 


Gdzie: klub Hybrydy - Warszawa
Kiedy: 19.03.20
Bilety: LiveNation.pl, TicketMaster.pl