Dressed As Humans - "Same Blood"

Autor: Redakcja 30/04/2020 20:17

Dressed As Humans to czteroosobowy warszawski skład, powstały w październiku 2017 roku (wtedy jeszcze pod inną nazwą). Po roku koncertowania i szlifowania materiału (zaliczając przy tym pierwsze drobne sukcesy m.in. zajęcie drugiego miejsca w przeglądzie Stage4You) w 2019 zespół rozpoczął prace nad swoją pierwszą płytą. W 2020 skład zmienił nazwę i oficjalnie wystartował z gotowym debiutanckim materiałem jako Dressed As Humans.

Muzyka zespołu to jednokierunkowa miłość całej czwórki do rocka alternatywnego, przepuszczona przez filtr absolutnie skrajnych zamiłowań muzycznych każdego z osobna (od americany po elektronikę i jazz). Inspiracje zespół czerpie głównie z Wysp Brytyjskich i USA, a fundamentami tego są takie zespoły jak Biffy Clyro, FooFighters, Catfish and the Bottlemen, Smashing Pumpkins, Red Hot Chilli Peppers czy Kings of Leon.

Patryk Szymczak – wokalista, gitarzysta rytmiczny i tekściarz. Na co dzień, kiedy nie tworzy, pracuje jako operator CNC w Twórczywie – firmie robiącej świecące napisy (ledony) na zamówienie. Absolwent Technologii Drewna na SGGW. Zajawkowicz gór, tatuaży i rękodzieła. Jego największe inspiracje muzyczne to Biffy Clyro oraz FooFighters.

Konrad Gromek – gitarzysta solowy. Absolwent Informacyjnego wspomagania zarządzania na Wojskowej Akademii Technicznej. Pracuje jako konsultant IT w PWC. Kiedy nie gra na gitarze to… gra na gitarze. Jego muzyczni bohaterowie to John Petrucci i RichieKotzen. Dodatkowo fascynuje go nagrywanie i produkcja muzyczna. Pozamuzycznie uwielbia bieganie.

Piotr Oleksy – basista. Pierwszy z dwóch wysokich w zespole. Absolwent Stosunków Międzynarodowych i Dziennikarstwa na UW. Studiował również Political Science w Chicago w ramach stypendium. Mówi o sobie, że na co dzień jest korpoludem. W modzie uznaje tylko kolor czarny. Fascynat jedzenia, picia, starych basów i efektów. Jego największe inspiracje muzyczne to Omar Rodriguez Lopez oraz James Jamerson.

Kacper Pikula – perkusista. Drugi z dwóch wysokich w zespole. Studiuje globalny biznes, finanse i zarządzanie na SGH. Do bębnów zagoniły go takie zespoły jak Red Hot ChilliPeppers, Guns N’ Roses i Paramore. Pracuje jako analityk w Henkelu. Poza graniem uwielbia podróżować.

Debiutancki krążek o nazwie Same Blood ukazał się w maju i zawiera 9 piosenek. Album jest już oficjalnie wydany na platformach streamingowych:


Spotify:
https://open.spotify.com/album/6iOy3Aj7DBkmMf9NdFfeCn

Apple Music:
https://music.apple.com/pl/album/same-blood/1512427502

Tidal:
https://tidal.com/browse/album/140602990

 

Lista piosenek:
1.    Alter
2.    Knives
3.    Concrete
4.    APNEA
5.    KoolKidz
6.    Provoke
7.    Same Blood
8.    Superland
9.    Try to lie

Teksty i piosenki – Patryk Szymczak
Muzyka – Dressed As Humans
Producent – Tomasz Domoradzki
Miks – Mateusz Hulbój w Studiu Przemysłu Rolno – Spożywczego
Mastering –MichałEpromBaj w Eprom Sounds Studio
Bas i perkusja zarejestrowane przez Filipa Hałuchę w Heinrich House Studio
Gitary i backingvocals zarejestrowane przez Konrada Gromka w Little Thunder Studio
Wokale zarejestrowane przez Jarosława Książka w Double Kick Studio
Dodatkowe wokale – Piotr Niesłuchowski
Dodatkowe klawisze I syntezatory – Mateusz Hulbój i Maciej Czuchraniuk