Zespół Folya opublikował nowe wideo.

Autor: Redakcja 19/10/2020 20:43


W sieci pojawił się klip do utworu "Chmura". Czy to zapowiedź następcy albumu "W nieskończoność"?

 

Okoliczności powstawania numeru oraz klipu skomentowali dla nas  Kamil Wojtczak oraz Rafa Baka.

KW: Pisząc tekst do piosenki „Chmura” chciałem, żeby był wesoły. I taki wyszedł. A przy okazji delikatnie absurdalny i niepoważny. Ale myślę, że tak naprawdę dotyka ważnego pytania. Mrówki, ptaki, zwierzęta w ogólności – cieszą się każdym dniem. W każdym razie takie sprawiają wrażenie. „Wariaci” – oczywiście nie chodziło mi o osoby naprawdę dotknięte różnymi przypadłościami psychicznymi, ale o ludzi myślących po swojemu, dziwaków, poszukiwaczy odmiennych stanów świadomości, nonkonformistów idących pod prąd itd. - chyba na swój sposób też się cieszą. Bo przecież jest to powiedzenie „co się cieszysz jak głupi”?

A tak zwani normalni ludzie? Czy naprawdę potrafią się cieszyć tak po prostu, z niczego? W tekście chodzi o to, że jesteśmy już tak poważni jako społeczeństwo i jako jednostki, że straciliśmy tą naturalną radość z bycia tu i teraz. I, że warto do tego wracać. Mozolimy się na kursach mindfulness, medytacji itd., żeby się czuć szczęśliwiej i pełniej, a może wystarczy wziąć przykład z kota, psa, krowy? I „pozytywnego wariata”? Albo „zwariować” na chwilę? Zamiauczeć i poszczekać? Polatać, popłynąć na chmurze i spojrzeć na świat z innej perspektywy? Ja w każdym razie od czasu do czasu próbuję.

 

RB: Decyzja, że "Chmura" jako zapowiedź nowego materiału wyszła w sumie spontanicznie. Na chwilę obecną nie wiemy jaką formę będzie miało nowe wydawnictwo. Czy będzie to epka czy płyta, czas pokaże a bardziej nowy rok.

Od marca tego roku gramy w nowym składzie z Filipem Gołdą - gitara i Kubą Mazurem na bębnach i z całą pewnością chłopaki dodadzą muzycznego kolorytu do nowych numerów. Materiał został już częściowo zrealizowany i nagrany. Zastanawialiśmy się wspólnie który z numerów odpowiednio zaprezentuje nasze nowe wydawnictwo. Padło na ten numer (nazwa zaczerpnięta z tekstu piosenki), który jest pełnym energii, pozytywnym songiem. Świetnie oddaje klimat i radość z jaką podeszliśmy do całego przedsięwzięcia.

więcej info:

https://www.folya.pl/news
https://www.facebook.com/folya.eu/
https://instagram.com/folya.band?igshid=umndcbcgx8mi

oficjalny fan club:

https://www.facebook.com/oficjalnyfanklubfolyatylkoblask/
https://instagram.com/oficjalnyfanklubfolya?igshid=qt6rjs5l6gkn

fot.torvus4 photography