Anneke Van Giersbergen wystąpi w Polsce jesienią 2022 roku

Autor: 06/01/2022 11:53

Anneke Van Giersbergen, znana szczególnie ze śpiewu w zespole The Gathering, trzykrotnie wystąpi w Polsce w ramach swojej solowej, akustycznej trasy. Holenderska wokalistka ma na koncie nie tylko autorskie wydawnictwa – w tym najnowszy „Darkest Skies Are The Brightest” (2021, Inside Out Music), ale i gościnny udział w utworach znanych wykonawców, takich jak np. Within Temptation, Anathema czy Moonspell, a nawet Napalm Death.

KONCERTY ANNEKE VAN GIERSBERGEN W POLSCE:
31 X @ Poznań, Blue Note
2 XI @ Wrocław, Stary Klasztor
3 XI @ Kraków, Manggha Centrum
Bilety są już dostępne w sieci eBilet (wyłącznie miejsca siedzące)

ANNEKE VAN GIERSBERGEN (Holandia) atmosferyczny rock:
Anielski głos i piękny uśmiech Anneke van Giersbergen poznaliśmy najpierw w legendarnej holenderskiej grupie The Gathering. W dalszym etapie swojej przebogatej kariery Holenderka udowodniła, że jest artystką niezwykle wszechstronną, zainteresowaną wyrażaniem się w różnych zespołach, projektach i kolaboracjach.
Danny Cavanagh, Napalm Death, Devin Townsend, Moonspell, John Wetton i Geoff Downes – to tylko kilku z kilkudziesięciu artystów, którzy występowali i/lub nagrywali z Anneke. Oczywiście artystka pracowała też wielokrotnie na własny rachunek, czy to pod szyldem Agua de Annique, czy pod własnym imieniem i nazwiskiem, czy w progmetalowym VUUR. Najczęściej głos Anneke słychać albo w atmosferycznym rocku, albo w melodyjnych i nierzadko epickich odmianach metalu. Epatująca optymizmem i uśmiechem, imponująca humorem i inteligencją, a przede wszystkim zawsze mająca czas dla fanów. Anneke van Giersbergen to artystka, której po prostu nie da się nie lubić. Nie raz i nie dwa oczarowała polskich fanów, przed którymi zawsze chętnie występuje. W 2021 roku ukazała się solowa płyta holenderskiej wokalistki, "The Darkest Skies Are the Brightest", która w ojczyźnie Anneke dotarła do wysokiego piątego miejsca na liście albumów.

Wystąpi:
ANNEKE VAN GIERSBERGEN (Holandia) atmosferyczny rock
Kiedy: 31 października (poniedziałek) 2022
Gdzie: Poznań @ Blue Note, ul. Kościuszki 79
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Iron Realm Productions
Kiedy: 2 listopada (środa) 2022
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Iron Realm Productions
Kiedy: 3 listopada (czwartek) 2022
Gdzie: Kraków @ Manggha Centrum, ul. Konopnickiej 26
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Iron Realm Productions

Bilety dostępne na:
- eBILET (wyłącznie miejsca siedzące)