Majestica w Polsce: Koncert przełożony

Autor: Redakcja 26/11/2021 12:58


Majestica oraz Kalidia nie zagrają w Polsce w tym roku. Nową datę wizyty zespołów w Krakowie poznamy już wkrótce – dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Wszystkie bilety na koncert będą ważne w jego nowym terminie. Ze względu na powyższą zmianę, możliwość zwrotu oraz wymiany wejściówek jest już możliwa w miejscu ich zakupu.
Sprzedaż biletów została wstrzymana do ustalenia nowej daty wydarzenia.

MAJESTICA (Szwecja) symfoniczny power metal:
Wokalistę grupy - Tommy'ego Johanssona doskonale znają fani Sabaton, bo jest także gitarzystą tej niezwykle popularnej u nas formacji. Majestica to kwartet, który wcześniej nosił nazwę ReinXeed.
Z Tommy’m w roli lidera, w grupie są dwaj muzycy, którzy współpracowali z Johanssonem pod tym szyldem, basista Chris David i gitarzysta Alex Oriz. Skład uzupełnia bębniarz Joel Kollberg. Panowie wykonują power metal z symfonicznym sznytem. W pandemicznym 2020 roku ukazała się płyta grupy "A Christmas Carol", tematycznie oparta na prozie Charlesa Dickensa.

KALIDIA (Włochy) symfoniczny power metal:
Włoska formacja Kalidia powstała w 2010 roku. Trzon zespołu stanowią gitarzysta Federico Paolini oraz obdarzona pięknym głosem Nicoletta Rosellini. Kwartet uzupełniają basista Roberto Donati i perkusista Dario Gozzi. Kalidia to przedstawiciel nasyconego w dużym stopniu pięknymi melodiami, chórami, orkiestracjami power metalu.
Styl kapeli nakreślony został już na debiutanckiej EP-ce z 2012 roku i poza detalami brzmieniowymi pozostaje niezmienny. Na uwagę poza partiami gitary i szybującymi klawiszami zasługuje na pewno wokal Nicoletty, która operuje głosem w sposób niezwykle wyważony, oszczędny, nadając muzyce Kalidii posmaku tajemniczości. W 2021 roku Kalidia przygotowała dla fanów prezent w postaci na nowo nagranego debiutanckiego albumu "Lies' Device", oryginalnie wydanego w 2014 roku.

Zagrają:
MAJESTICA (Szwecja) symfoniczny power metal
+Kalidia (Włochy) symfoniczny power metal
Kiedy: NOWA DATA WKRÓTCE!
Gdzie: Kraków @ Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions