Bring Me The Horizon i Ed Sheeran nagrali wspólny utwór

Autor: Redakcja 20/02/2022 16:26


Wszystko zaczęło się od wspólnego występu artystów podczas tegorocznego rozdania Brit Awards w Londynie. Choć na scenie tej gali wielokrotnie gościły już niebanalne duety, to zestawienie zmiotło nas z nóg!

Ed Sheeran - supergwiazda muzyki popularnej oraz Bring Me The Horizon zagrali razem alternatywną wersję utworu Eda - “Bad Habits”. Wykonanie wywołało absolutną sensację wsród obecnej publiki oraz widzów oglądających transmisję wydarzenia na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, by utwór doczekał się wersji studyjnej, którą możecie już posłuchać tutaj.
Bring Me The Horizon wystąpi w Polsce 6 lutego 2023 roku. Grupa zagra w Arenie Gliwice w towarzystwie: A Day To Remember oraz Poorstacy.
Przedsprzedaż biletów na koncert trwa na: Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie) oraz w eBilet.

BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock:
Powstały w 2004 roku w angielskim Sheffield zespół Bring Me The Horizon stał się w drugiej dekadzie XXI wieku jedną z najważniejszych na świecie formacji metalcore'owych. Dowodem dużej popularności kapeli w tym czasie były dwie nominacje do Grammy. Ale po kolei. BMTH założyli, i stanowią trzon grupy do dziś, Oliver Sykes (wokal, klawisze), Matt Kean (gitara basowa), Lee Malia (gitara) oraz Matt Nicholls (perkusja). Tylko na pozycji klawiszowca, speca od sampli i dodatkowego wokalisty nastąpiła w 2012 zmiana i te funkcje sprawuje od tego czasu Jordan Fish.
W pierwszym etapie działalności Bring Me The Horizon bliżej było do deathcore'a. Potem zespół ewoluował w melodyjną metalcore'ową stronę, a z czasem zaczął dodawać elementy niemające wiele wspólnego z ciężkim graniem, wywodzące się z trip hopu, czy popu. Wzbogacenie muzyki zostało docenione. Wydane między 2013 a 2019 rokiem płyty "Sempiternal", "That's The Spirit" i "Amo" dały BMTH duży sukces komercyjny, w tym pierwsze (Wielka Brytania) i drugie ("Billboard") miejsce na liście albumów oraz wspomniane nominacje do najcenniejszych muzycznych nagród w USA.

A DAY TO REMEMBER (USA) metalcore, pop punk:
A Day To Remember to zespół, który ciężko na swój sukces pracował i przede wszystkim ma pomysł na siebie. Połączenie elementów brutalnego metalcore'a z popową odmianą punka, doprawienie alternatywnym rockiem, popem oraz częste sięganie po piękne melodie to mieszanka, która w przypadku ADTR działa doskonale. Zwłaszcza na żywo.
Kapela była nominowana do nagrody prestiżowego magazynu "Alternative Press" jako najlepszy wykonawca koncertowy Ameryki. A Day To Remember od lat utrzymują się w czołówce w swojej ojczyźnie. W Ameryce mają na koncie dwie złote płyty, a wydana w 2016 roku "Bad Vibrations" dotarła aż do drugiego miejsca na "Billboardzie". W 2021 roku ADTR wydali siódmą płytę "You're Welcome", którą kończy wzruszająca, podnosząca na duchu kompozycja "Everything We Need".

POORSTACY (USA) emo rap, punk, metalcore:
Z Florydy pochodzi też kolejny artysta. Pierwszą miłością Carlita Juniora Miforta aka Poorstacy'ego było nie ostre granie i klimaty rodem z horrorów, lecz undergroundowy rap z Miami.
Do dziś w jego muzyce rapowanie jest obecne, choć Amerykanin specjalizuje się raczej w mieszaniu gatunków. Jego kawałki zbudowane są często na mocnym uderzeniu, wzbogaconym stylistycznie o różne elementy. Poorstacy opisuje swoją muzykę jako "emo rap". Warto wspomnieć, że utwór Poorstacy'ego Darkest Night" trafił na soundtrack filmu "Bill & Ted Face The Music" z Keanu Reevesem w roli głównej. Ścieżka dźwiękowa była nominowana do Grammy.
https://www.youtube.com/watch?v=4EKhAThw6tI

Zagrają:
BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock
+A Day To Remember (USA) metalcore, pop punk
Poorstacy (USA) emo rap, punk, metalcore
Kiedy: 6 lutego (poniedziałek) 2023
Gdzie: Gliwice @ Arena Gliwice, ul. Akademicka 50
Bilety: 229/250 zł – miejsca stojące, 179-280 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie na miejsca stojące)
- eBILET (miejsca siedzące)