Vader Czasówka - Semafor

Autor: Redakcja 15/02/2022 17:35

SZCZEGÓŁOWY PLAN KONCERTÓW:
18:00 - Drzwi
19:00-19:35 - Mentor
19:50-20:40 - Dopelord
21:10-... - VADER

Bilety są nadal dostępne w sprzedaży na: Knock Out Music Store oraz Ticketos i eBilet.

PROGRAM KONCERTÓW TRASY VADER:
17 II @ Wrocław, A2
18 II @ Warszawa, Progresja
19 II @ Kraków, Hype Park
20 II @ Katowice, P23
22 II @Gdańsk, B90
23 II @ Szczecin, Kosmos
24 II @ Poznań, U Bazyla
25 II @ Łódź, Scenografia
26 II @ Skarżysko-Kamienna, Semafor
27 II @ Bydgoszcz, Fabryka Lloyda

CENY BILETÓW:
I pula – 90 zł – przedsprzedaż do dnia poprzedzającego dany koncert
II pula – 100 zł – w dniu koncertu

VADER (Polska) death metal:
Vader to legenda nie tylko polskiej sceny, ale jeden z najbardziej konsekwentnych i najciężej pracujących zespołów death metalowych świata. Od czasów wykucia pierwszych dźwięków pod szyldem Vader minie niebawem 40 lat i nie da się zaprzeczyć, że to właśnie kompozycje Petera Wiwczarka były tytułowym „przebudzeniem tyranów” polskiej sceny ekstremalnej i zburzyły Żelazną Kurtynę również w materii muzyki.

DOPELORD (Polska) stoner doom:
Stroją się nisko, grają wolno. I głośno. Powstali w 2010 roku i od tego czasu budują intensywnie swoją pozycję. Kilka razy objechali Europę, a na naszym podwórku wypracowali w swoim gatunku status gwiazdy. Ich inspiracje to ciężka i psychodeliczna muzyka lat 70., a wszystko to spowija gęsty, aromatyczny dym. Na koncie mają cztery pełne albumy wydane pod własną banderą - Green Plague Records, co czyni Dopelord kolejnym polskim zespołem DIY, który osiągnął międzynarodowy sukces.

MENTOR (Polska) thrash, hardcore, punk:
Czerpią z metalu, hardcore’a, a także horrorów klasy B, a nawet klasy Z. Opowieści o wilkołakach i wiedźmach ubierają w punkowe nieokrzesanie, thrashową zadziorność i przyprawiają chyba każdym gatunkiem mocnego grania. Doświadczeni muzycy, znani m.in. z Furii czy Thaw, pod szyldem Mentor działają od dziesięciu lat, a na koncie mają trzy pełnowymiarowe płyty. Najnowsza - „Wolves, Wraiths & Witches” ukazała się w listopadzie ubiegłego roku nakładem rodzimej Pagan Records.