Mystic Festival 2022: Ostatnia prosta na Road to Mystic

Autor: Redakcja 26/04/2022 11:41

Road To Mystic, konkurs zorganizowany przez Mystic Coalition we współpracy z Antyradiem, to droga, która doprowadzi was na Mystic Festival.

Dzisiaj poznajemy czterech finalistów: Asperatus, Comepass, Planet Hell i Source Of Mary. Finał live już w piątek, przed koncertami Igorrr i Otto Von Schirach w warszawskim klubie Progresja.


Uczestnikom konkursu dziękujemy za sportową postawę (a już na pewno większości z nich…), fanom za setki oddanych głosów, jurorom za wskazanie swojego faworyta. Ze znakomitej pięćdziesiątki zostały cztery kapele, które reprezentują bardzo różne oblicza muzyki metalowej i rockowej.

Już w piątek, na scenie warszawskiej Progresji, zobaczymy krakowski Asperatus, specjalizujący się w klasycznie pojmowanym death metalu, poznański Comepass, który balansuje pomiędzy indie rockiem a metalem, śląski sci-fi deathmetalowy Planet Hell oraz trójmiejską grupę Source Of Mary, która do metalowego ciężaru dokłada progresywne ambicje. Kolejność występów zespołów konkursowych ustalimy drogą losowania w dniu występu.

Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia.

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon, Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl
1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł
Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca) – 149 zł (pula ściśle ograniczona)
Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022
Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.