Vola wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

Autor: 03/05/2022 17:48


Australijski zespół Voyager opisuje swoją muzykę jako "epic electro progressive pop power metal" – weryfikację oraz interpretację tego opisu zostawiamy Wam. Amerykanie z Four Stroke Baron przyjadą do Polski z nowym albumem ”Classics”, którego miksem zajmował się sam Devin Townsend (2021, Prosthetic Records).

Vola i ich goście wystąpią 12 września w krakowskim klubie Zaścianek oraz 13 września w warszawskiej Hydrozagadce. I pula biletów na koncert jest dostępna tutaj (druki kolekcjonerskie)

VOLA (Dania) rock progresywny, rock alternatywny:
Duński kwartet Vola powstał w 2006 roku, a jej trzon do dziś stanowią Asger Mygind (gitara, wokal), Martin Werner (klawisze, programowanie), Nicolai Mogensen (gitara basowa). Do tej trójki dołączył w 2017 roku szwedzki perkusista Adam Janzi. W muzyce Vola jest zarówno elegancki, przestrzenny i klimatyczny progres, jak i djentowy pomruk, czy industrialny chłód. Duńczycy byli w Polsce z Katatonią, teraz pojawią się, aby promować wydany w 2021 roku trzeci album "Witness".

VOYAGER (Australia) progmetal:
Za powstanie kapeli w 1999 roku odpowiadało kilku studentów University of Western Australia. Wśród nich był grający w zespole do dziś klawiszowiec i wokalista Daniel Estrin. Oprócz niego najdłuższy staż w Voyager mają basista Alex Canion i znakomita gitarzystka Simone Dow. Skład uzupełniają drugi gitarzysta Scott Kay i perkusista Ashley Doodkorte. Kapela miała okazję supportować między innymi Steve'a Vaia, Children Of Bodom i Nightwish. Voyager nagrywa dla renomowanej wytwórni Season Of Mist, z której logo ukazała się wydana w 2019 roku znakomita płyta "Colours In The Sun".
FOUR STROKE BARON (USA) modern metal, rock progresywny:
Four Stroke Baron to amerykańskie trio balansujące muzycznie na pograniczach prog metalu, new wave'a, rocka alternatywnego oraz schoegaze.
Charyzmatyczni Kirk Witt, Matt Vallarino i Keegan Ferrari tworzą rozbudowane kompozycje, których nieoczywista struktura przeciwstawia się schematycznym i przewidywalnym utworom muzyki popularnej. Najnowszym wydawnictwem muzyków jest ich trzeci studyjny album "Classics", który ukazał się w październiku 2021 roku nakładem Prosthetic Records. Całośc albumu zmiksował legendarny multiinstrumentalista i producent Devin Townsend.

Zagrają:   
VOLA (Dania) rock progresywny, rock alternatywny
Kiedy: 12 września (poniedziałek) 2022
Gdzie: Kraków @ Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 13 września (wtorek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions