Bleed From Within w Polsce

Autor: Redakcja 03/05/2022 17:59


Szkoci powracają z nowym albumem „Shrine”, który ukaże się już 3 czerwca nakładem Nuclear Blast Records!


Bleed From Within są nie do zatrzymania! Pandemiczna przerwa w koncertowaniu nie osłabiła zapału szkockich muzyków, a pozwoliła im się skupić na stworzeniu nowego, potężnego materiału. Dwie dotychczasowe zapowiedzi albumu - „Levitate” i „I Am Damnation” nie pozostawiają wątpliwości, że Bleed From Within szykuje dla nas naprawdę wyjątkowe wydawnictwo!
Przełożony koncert Bleed From Within w Warszawie odbędzie się 10 grudnia w klubie Hydrozagadka. Zespół ruszy w europejską trasę w towarzystwie dwóch supportów: Humanity’s Last Breath oraz Allt. Kilka miesięcy wcześniej Bleed From Within zaprezentuje się także na Mystic Festival 2022!

Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowym terminie wydarzenia. Bilety na koncert będą ponownie dostępne tutaj już od 18 kwietnia (11:00).

BLEED FROM WITHIN (Szkocja) metalcore:
Davie Provan (gitara basowa), Craig "Goonzi" Gowans (gitara), Scott Kennedy (wokal), Steven Jones (gitara) i Ali Richardson (perkusja) to od 2017 roku skład szkockiej formacji Bleed From Within. Jej żywot zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo w 2005 roku, co z obecnego wcielania pamiętają Scott, Ali i Craig.
Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore'u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego określanego również jako groove metal. Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę. W biografii zespołu szczególne znaczenie ma rok 2013. Zarówno dlatego, że ukazała się wtedy znakomita płyta "Uprising" z gościnnym udziałem Liama Cormiera z kanadyjskiego Cancer Bats, jak i z powodu otrzymania nagrody Golden Gods Award w kategorii "Best New Band".

 

HUMANITY'S LAST BREATH (Szwecja) deathcore, djent:
Humanity's Last Breath to szwedzki kwartet powstały w Helsingborgu w 2009 roku. Styl jego muzyki ktoś opisał jako połączenie progresywnego deathcore'a z djentem.
Liderem i założycielem zespołu jest znany również z formacji Vildhjarta perkusista i gitarzysta Buster Odeholm (do 2016 roku grał w HLB na bębnach, potem przesiadł się na gitarę). Po paru zmianach składu Humanity's Last Breath od 2016 roku aż do dziś grają: wokalista Filip Danielsson, gitarzysta Calle Thomer oraz pałker Marcus Rosell. Debiut pytowy kapeli pochodzi z 2011 roku i nosi tytuł "Structures Collapse". W 2021 roku wydany został czwarty album Humanity's Last Breath, zatytułowany "Välde". Rok później kapela wróciła do koncertów oraz zaczęła pisać materiał na kolejną płytę.

ALLT (Szwecja) metalcore, prog metal:
Allt to szwedzka formacja powstała w 2020 roku w miasteczku Karlskoga. Panowie łączą w swojej twórczości melodyjny metalcore, ciężarowe riffy zaczerpnięte z djentu oraz mroczne, rockowe wtręty. Do tego dochodzą wspaniałe melodie i rozbudowane aranżacje plus niesamowity wokal Roberta Malmgrena. Z jednej strony Allt tworzy kompozycje dość zaawansowane aranżacyjnie, które jednak są miłe w odbiorze. Dużej płyty Szwedzi się jeszcze nie doczekali, ale w 2022 roku kapela sprezentowała światu sześcioutworową EP-kę „The Seed Of Self-Destruction ".

Wystąpią:
BLEED FROM WITHIN (Szkocja) metalcore
+
Humanity's Last Breath (Szwecja) deathcore, djent
Allt (Szwecja) metalcore, prog metal
Kiedy: 10 grudnia (sobota) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. Żwirki i Wigury
Bilety: 69 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions