Paradise Lost wystąpi w Katowicach i w Lublinie

Autor: Redakcja 24/08/2022 11:57

Po zaplanowanym na 9 października koncercie w katowickim klubie P23, Paradise Lost powróci do nas jeszcze 13 listopada, by wystąpić na scenie Radia Lublin.


Bilety kolekcjonerskie na ten koncert będą dostępne TU od 25 sierpnia (10:00).


PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, death metal (w początkach), metal gotycki:
Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie. We wrześniu 2021 roku Brytyjczycy z Paradise Lost po raz kolejny zawitali do Polski i po raz kolejny przekonali się, że polscy fani ich uwielbiają.
Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są obecnie: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.

Zagrają:

PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, death metal (w początkach), metal gotycki

Kiedy: 9 października (niedziela) 2022
Gdzie: Katowice @ P23, ul. Porcelanowa 23
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 13 listopada (niedziela) 2022
Gdzie: Lublin @ Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert w Katowicach są już dostępne! Bilety na koncert w Lublinie trafią do sprzedaży już 25 sierpnia o 10:00 na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)